‘Turizm paketleri hazırlanabilir’

ATO Başkanı Gürsel Baran, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Nevşehir’den de geçecek hızlı tren ile turizm paketleri hazırlanabileceğini iletti.


 

ATO Başkanı Gürsel Baran, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Nevşehir’den de geçecek hızlı tren ile turizm paketleri hazırlanabileceğini iletti.

Konya Mevlana, Nevşehir Kapadokya, Tuzgölü, Elmadağ Kayak Merkezi gibi birçok turistik illerden geçmesi planlanan hızlı tren ile ilgili Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Kültür ve Turizm Bakanına görüşlerini iletti. Bu turizm paketleri, hem Ankara’yı hem de o turistik illeri etkileyeceğini ifade eden Baran, bunun için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan destek istedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleriyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti. Ziyarette konuşan ATO Başkanı Baran, ATO yönetimi olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ankara’nın yüksek hızlı tren merkezi olarak konumlandırıldığını kaydeden Baran, Ankara’dan yurt dışına direkt uçuşların artması yönünde yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Ankara’nın müze ve anıtları, kültürel ve tarihi yerleriyle önemli bir merkez olduğunu kaydeden Baran, şunları söyledi:
‘Türkiye’nin cari açık sorununun çözümü için turizm gelirleri çok önemli. Ankara hızlı tren konusunda bir merkez durumunda. Sağlık tesisleri ve termal kaynaklarıyla da çok avantajlı. Konya Mevlana, Nevşehir Kapadokya, Tuzgölü, Elmadağ Kayak Merkezi gibi çevresindeki zenginliklerle birleştirilerek turizm paketleri hazırlanabilir. Ankara’da paket programı zenginleştirecek çok önemli argümanlar var. Ankara’yı turizme kazandırmak için ATO olarak elimizi taşın altına koymak istiyoruz, bunun için sizden destek bekliyoruz. 80 milyonluk ülkenin başkenti Ankara’nın hak ettiği yere kavuşması gerektiğine inanıyoruz.’
Bakan Ersoy, Baran’ın önerisine karşılık, ‘Siz hazırlıklarınızı yapın, 2019’da Ankara’yı hareketlendirmek için çalışabiliriz’ dedi.
ATO Başkanı Baran, ATO üyelerinin sektörel sorunları ve çözüm önerilerini meslek komiteleri aracılığıyla yönetim kuruluna aktardıklarını belirterek, Bakan Ersoy’a ATO Üyelerinin 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda düzenleme taleplerinin de yer aldığı bir dosya sundu.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göreme fuarda tanıtılıyor

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımın olduğu Travel Turkey İzmir 2018 fuarın da Göreme Belediyesi yerini aldı. Kapadokya bölgesi her yönleriyle gelen ziyaretçilere tanıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir