Turistler, Ürgüp’ü çok beğeniyor

Ürgüp’ün tarihi,  turistik yerlerini gezen Alman aile ve Suudi Arabistanlı İş Adamları, Ürgüp’teki misafirperverliğe hayran kaldı.


Peri Bacaları ile ünlü Kapadokya bölgesinin Başkenti olarak bilinen ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste kapılarını açan Ürgüp, herkesin ilgi odağı haline geliyor.

Girişte 3 güzeller ile misafirlerini karşılayan ilçe, Almanya, Japonya, Ukrayna, Hint, Kore, İngiltere, Fransa, Çin gibi pek çok ülkeden gelen vatandaşlara ev sahipliği yapıyor. Ürgüp Belediyesinin üstün hizmetlerine de hayran kalan turistler, haftalarca Ürgüp’te kalarak buranını tadını çıkartıyor.

Geçtiğimiz günlerde Antalya’dan Ürgüp’e karayolu ile gelerek tarihi, turistik merkezleri gezen Alman çift ve Suudi Arabistan’dan gelerek Ürgüp’te konaklayan bir grup iş adamı ilk kez geldikleri Ürgüp’ün tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldı.

Ürgüp Belediyesini ziyaret ederek, Ürgüp ile ilgili bilgiler alan Alman çifte Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Almanca Kapadokya tanıtım kitabı hediye etti. Türk misafirperverliğini Ürgüp’te gördüklerini belirten aile, dünyada görüştükleri ve kendilerini misafir eden 2. Belediye Başkanının Başkan Fahri Yıldız olduğunu belirttiler.

Suudi Arabistan’lı İşadamları ise Başkan Fahri Yıldız ile görüşme imkanı bularak Ürgüp’ün muhteşem bir yer olduğunu, özellikle temizliğine hayran kaldıklarını belirtti.

Başkan Fahri Yıldız ise her iki misafirlerine de Ürgüp’ün kültürel özelliklerinden bahsederek bölge hakkında bilgiler aktardı.  Başkan Yıldız ayrıca, Tüm dünya ülkelerini Kapadokya’ya davet etmeyi ihmal etmedi.

 

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SGK’dan uyarı: Bugün son gün

Nevşehir İl Sosyal Güvenlik Kurumu Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından vatandaşlara gelir testi uyarısı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir