Kapadokya’yı Mart ayında 172 bin 33 turist ziyaret etti 

 Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini Mart ayında 172 bin 33 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. 


Peribacaları, yer altı şehirleri, kayadan oyma manastırları ve sıcak hava balon turlarıyla ünlü Kapadokya bölgesini Mart ayında 172 bin 33 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Mustafapaşa ve Açıksaray örenyeri, Çavuşin, El Nazar, Karanlık, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini geçtiğimiz Mart ayında 172 bin 33 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında 69 bin 513 ziyaretçi sayısı ile Göreme Açık Hava Müzesi oldu. Kaymaklı yer altı şehrini 35 bin 605, Derinkuyu yer altı şehrini 20 bin 838, Hacıbektaş Veli Müzesini ise 11 bin 480 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
Kapadokya bölgesini 2017 yılının Mart ayında ise 72 bin 541 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vali Aktaş Üç Güzeller mevkiinde incelemelerde bulundu 

 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş Ürgüp Kaymakamlığı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından üç güzeller mevkiinde geçici ahşap kaplama yürüyüş alanı yapımını inceledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir