Kapadokya’da turizmcilerin yüzü gülüyor 

 Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da 1 Nisan tarihinden itibaren turist yoğunluğunun artması turizmcilerin yüzünü güldürdü. 


Peribacaları, yer altı şehirleri, kayadan oyma manastırları ve sıcak hava balon turlarıyla ünlü Kapadokya bölgesine yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor. Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere, Paşabağı, Zelve ören yeri, Derinkuyu ve Kaymaklı yer altı şehirlerini gezen turistler, sıcak hava balon turuna katılarak bölgenin manzarasını kuşbakışı izleme imkânı buluyor. Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler Kapadokya’da son iki sezonun aksine turizmin hızlı ve güzel bir başlangıç yaptığını söyledi. Dinler, ‘Turizm sezonu geçtiğimiz son iki sezonun aksine gayet güzel ve hızlı başladı. Şu an dünyanın birçok yerinden misafirlerimizi Kapadokya’da ağırlıyoruz. Özellikle 1 Nisan Kapadokya’da bölgenin açılışı olarak adlandırılır. Çok hızlı başladık, çok güzel başladık inşallah devamı gelecektir’ dedi.

Turistler balon turları için sıra bekliyor
KAPTİD Başkanı Yakup Dinler Kapadokya’da balon turizminin yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederken, son günlerde Uzakdoğulu ve Latin Amerikalı turistlerin balon turlarına katılmak için sıra beklediklerini söyledi. Dinler, ‘Kapadokya biliyorsunuz dünyanın balon başkenti. Dünyada en çok uçuşun yapıldığı yer Kapadokya’dır. Fakat her şeyden önce güvenlik ön plana geliyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü riskli gördüğü zamanlarda tabi ki uçuşları iptal ediyor. Bu çok doğal ve olması gereken bir harekettir. Kapadokya’da balon turizmi çok yoğun ilgi görüyor. Şuan bölgemizde ağırlıklı olarak Uzakdoğulular ve Latin Amerikalılar var. Ve bu iki grup turist segmentininde balon turizmine çok yoğun ilgisi var. O yüzden balonlarda sıra var’ diye konuştu.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emlak Vergisi ve çevre temizlik vergisi Kasım ayı sonunda bitiyor 

 2018 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi'nin 2. taksit ödeme süresinin, bu ay bitiminde sona ereceği belirtilerek mükellefler uyarıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir