Cappadox Festivali Başlıyor

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Cappadox Festivali 14 Haziran Perşembe günü başlayıp 19 Haziran Salı günü sona erecek.


Müzik, sanat, gastronomi ve açık hava etkinlikleriyle altı güne yayılacak festival Kapadokya’nın ve Uçhisar’ın büyülü mekanlarını mesken tutacak. Gün doğumu konserleriyle, doğa konserleriyle, Bezirhane’de, Kapadokya’nın en yüksek noktası Uçhisar Kalesi’nde ve peri bacalarıyla çevrili eşsiz Cevizlik’te farklı müzikler, müzisyenler ve anlayışlar bazen solo konserler, bazen de özel projeler ve buluşmalarla festival devam edecek.

Cappadox’un bir diğer alanı olan gastronomi etkinlikleri; geleneksel tat, doku ve aromaları yemek, piknik ve özel tadım etkinlikleri ile yeniden bir araya getiriyor. Cappadox’ta gerçekleşecek etkinliklerde katılımcıları akustik doğa konserleri ve piknikler bekliyor olacak. Katılımcılar koşu etkinliklerinde patikaları kendi ritminde aşacak; bisikletçiler vadileri pedallayacak. Bölgenin gün doğumu ve gün batımı manzaralarına karşı yoga ve meditasyon seansları yapılacak.

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan ‘ 14-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Cappadox Festivali Ramazan Bayramı’mız ile aynı günlere denk gelmektedir. Bayram ile festivalin aynı günlere denk gelmesiyle birlikte bölgemizde yoğunluk yaşanacağını düşünüyorum. ‘dedi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seçen, halk gününde vatandaşları dinledi 

 Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, düzenlediği Halk Günü uygulamasıyla makamında vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyip çözümler üretiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir