Yanlış hesap AFDK’dan döndü

Yenilmesi rağmen Yozgatspor’u alkışlarla uğurlayan Nevşehirspor’a saha olayları nedeniyle sevk edildiği AFDK’dan ceza çıkmadı.


Yozgatspor maçı nedeniyle Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen Nevşehirspor’a ceza kararı çıkmadı.

Bölgesel Amatör Lig 5. Grup’ta zirve mücadelesi veren Nevşehirspor, 2-0 kaybettiği Yozgatspor 1959 FK maçında hem 3 puanı hem de yarıştaki avantajını kaybederek sahadan ayrıldı.

Konuk şehrin takımının futbolcu ve taraftarını alkışlarla karşılayan ve mağlubiyete rağmen aynı güzellikle uğurlayan Nevşehirspor, “Çıkan saha olayları” nedeniyle Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Fair Play’a örnek olarak gösterilecek bir müsabakanın ardından Nevşehirspor yönetimi bu sevkin ardından şaşkınlık yaşarken maçta yaşanan güzel görüntülerle birlikte gerekli savunmasını yaptı.

2 şehir arasındaki dostluğu en iyi şekilde gösteren bu maçın ardından Nevşehirspor cezalandırılmak istenirken, Amatör Futbol Disiplin Kurulu  verdiği kararla yapılan yanlışlıktan dönülmesini sağladı.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu’da 05.03.2018 Tarih ve 71 Sayılı Toplantısında almış olduğu kararla ceza verilmesine gerek olmadığını belirten kararını açıkladı.

Kurulun Nevşehirspor ile ilgili verdiği karar şu şekilde;

Nevşehirspor Klb. hakkında; 25.02.2018 tarihinde oynanan Nevşehirspor- Yozgatspor 1959 Spor Toto BAL Ligi müsabakasında, saha olayları boyutuna ulaşmadığından ceza tayinine yer olmadığına” ifadesine yer verdi.

 

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aday hakem kursu düzenlendi

Nevşehir’de futbol aday hakem kursu düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir