Nevşehirspor’un maç günü değişti

Nevşehirspor ile Kırşehir Belediyespor arasında oynanacak olan 3. Lig’e terfi müsabakası cumartesi gününe alındı.


Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5. Grubun lideri kırmızı -beyazlı temsilcimiz Nevşehirspor ile 6. grubun lideri Kırşehir Belediyespor takımları arasında oynanacak olan Play-Off 3. Lig’e terfi müsabakasının tarihi değişti.

Türkiye Futbol Federasyonu  Amatör İşler Kurulu tarafından açıklanan ilk programa göre Ağrıspor – Adıyamanspor 1954 maçı cumartesi günü,  diğer 5 maçın ise pazar günü 15.00’da oynanacağı açıklanmıştı.

Açıklanan maç takvimine göre kendi programlarını yapan Nevşehirspor ile Kırşehirspor maç tarihi değişikliği kararı ulaştırıldı.

Değişikliğin ardından 2 takımın 21 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 15.30’da karşılaşacağı belirtildi.

Maçın yerinde ise  değişiklik olmadı. 2 takım Süper Lig ekibi Osmanlıspor’un içi saha maçlarını oynadığı Ankara Osmanlı Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

Bu zorlu karşılaşmanın 90 dakikalık bölümde eşitlik bozulmazsa, önce uzatmalara yine eşitlik devam ederse bu kez de penaltı atışlarına geçilecek.

Tek maç üzerinden oynanacak olan bu karşılaşmada galip ekip adını direk olarak 3. Lig’e yazdıracak.

Mağlup ekip 7. Grup lideri Serik Belediyespor ile 8. Grup lideri Ödemişspor arasında oynanacak olan maçı kaybeden ile 3. Lig için son umut olarak bir kez daha karşı karşıya gelecek.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5. Grup’ta şampiyon Nevşehirspor

Nevşehirspor rakibini Ceyhanspor'u 3-1 yenerek Bölgesel Amatör Lig 5. Grup'u lider tamamladı. Nevşehirspor, 3. Lig için 6. grubun lideri Kırşehirpsor ile Play-Off maçı oynayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir