Nevşehirspor liderliğini sürdürdü

Nevşehirspor rakibi Arsuz Karağaçspor’u 2-0 yenerek Bölgesel Amatör Lig 5. Grup’ta liderliğini devam ettirdi.


Haber: Mehmet Özdemir 

Bölgesel Amatör Lig 5. Gruptaki temsilcimiz Nevşehirspor 22 hafta kapsamında Arsuz karaağaçspor 1967 ile karşılaştı.

Nevşehir Gazi Stadı’nda oynanan maçı Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, ASKF Başkanı Mustafa Avcı, TSYD Nevşehir İl Temsilcisi Osman Koca, Nevşehirspor Başkanı Salih Dirikoç, 2 kulübün yöneticileri ve 2000 kadar taraftar maçı takip etti.

Müsabakayı Kayseri Bölgesi’nden Ramazan Hayman, Ahmet Çıtak ve Ahmet İnci’den oluşan hakem üçlüsü yönetti.

Nevşehirspor, Can Avcı,Eray Eren, Hüseyin Civelek, Ahmet Arslan, Şafak Bayraktar, Furkan Yıldızrım, Recep Doğan, Serhan Karahan, Chıbuzor Aloysıus Nwogbo, aydın Kuzu ve Hakan Doğan 11’i ile çıkı.

Arsuz Karaağaçspor ise İsmail Turhan,Anıl Şamioğlu, Abidin Faruk Köşkeroğlu, Ferit Cömert, İbrahim Yavuz Atmaca, Akan Karasu, Sefer Mert Buldu, Mert Ekenel, Henry Chindo, İzzettin Ekin ve Tuğrul Günay 11’i ile sahada yer aldı.

İlk devresi golsüz tamamlanan maçta Nevşehirspor, 52. dakikada Aydın Kuzu’nun golüyle 1-0 öne geçti.

70. dakikada Eray Eren’in serbest vuruştan attığı golle 2-0 öne geçen Nevşehirspor bir çok gol pozisyonundan yararlanamadı. Son dakikalarda Serdar Kılıç’ın filelerle buluşturduğu 2 gol kalkan ofsayt bayrağı nedeniyle geçerlilik kazanmadı.

Nevşehirspor 2-0’lık galibiyetin ardından 53 puanla liderliğini devam ettirdi. Haftayı galibiyet ile kapatan Aksarayspor, 1 maç eksiği ve 53 puanla 2. sırada yer aldı.

22. haftadsa Ceyhanspor ile berabere kalan Yozgatspor ise 49 puanla 3. sırada kalmaya devam etti.

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 bölgeden hakem ataması

Hekimoğlu Trabzon- Nevşehir Belediyespor arasındaki 3. Lig 16. hafta maçını yönetmek üzere 2 bölgeden hakem ataması yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir