Nevşehirspor AFDK’ya sevk edildi

Nevşehirspor, kaybettiği 2-0’lık Yozgatspor maçıyla ilgili AFDK’ya sevk edildi.


Bölgesel Amatör Lig 5. Grup’ta mücadele eden kırmızı – beyazlı temsilcimiz Nevşehirspor, 20. haftada komşu şehrin takımı Yozgatspor ile Gazi Stadı’nda karşılaşmış ve sahadan 2-0’lık mağlubiyetle ayrılmıştı.

Rakip takım taraftarları ve futbolcuları maç öncesinde güzel bir şekilde karşılayan, yenilmesine ve şampiyonluk yarışında yara almasına rağmen maç sonunda da Yozgatspor futbolcularını ve taraftarını alkışlayarak uğurlayan Nevşehirspor taraftarı  futbol sahalarında görülmek istenen bir davranışa imza attı.

Maçta güzel gelişmeler yaşanırken, Türkiye Futbol Federasyonu ilginç bir şekilde Nevşehirspor’u, Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk ederek savunma istenmesine karar verdi.

Bölgesel Amatör Lig maçlarına genelde sadece gözlemci gönderen Türkiye Futbol Federasyonu, bu maçın şampiyonluk yarışını yakından ilgilendirmesi nedeniyle birde temsilci atamıştı.

Geniş güvenlik önlemi altında oynanan ve sorunsuz tamamlanan maçlar ilgili Nevşehirspor Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na gerekli savunmasını yazılı olarak gönderecek.

Amatör Futbol Disiplin Kurulunun 01.03.2018 Tarih ve 70 Sayılı Toplantısında almış olduğu kararda;

Nevşehirspor Kulübü hakkında 25.02.2018 tarihinde oynanan Nevşehirspor- Yozgatspor 1959 Spor Toto BAL Ligi müsabakasında, çıkan saha olayları nedeniyle savunmasının istenmesine

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aday hakem kursu düzenlendi

Nevşehir’de futbol aday hakem kursu düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir