Nevşehir yüzme sporcuları çalışmalarının karşılığını alıyorYaklaşık üç yıl önce açılan Genclik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü havuzunda yetişen sporcular başarıya doymuyor. Geçen ay içerisinde Türkiye Yüzme Federasyonunun düzenledigi 11-12 yaş ulusal gelişim projesinde finallere gitmeyi hak kazanırken başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Kayseri’de yapılan Anadolu Yıldızları Grup Müsabakalarından yarı finale gitmeye hak kazandı.
Genclik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Yüzme Antrenörü E. Emre Cıncık çalışmalar ve katıldıkları müsabakalar hakkında bilgi verdi.


Tayanç Karakaya’nın 50 metre sırt üstünde 2., 50 metre kelebekte 3. 100 metre sırt üstünde 4. ve Tulca Okşar 200 metre serbestte 3.,100 metre serbestte 4. Ve 50 metre serbestte 4.olduğunu belirten E. Emre Cıncık, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu gayretli çalışmalarımızın geri dönüşlerini alıyoruz. Önümüzde yoğun bir yarış takvimi var. İnşallah ilimize daha iyi başarılar ile döneceğiz. Nevşehir’de büyük bir spor ailesi oluşturduğumuz gibi birde yüzme ailesi oluşturduk. Sporcularıma, ailelerine ve bizden desteğini hiç esirgemeyen Genclik Hizmetleri ve Spor il Müdürümüz Mustafa Ünluer’e teşekkür ederim”dedi.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

59 yıllık rekabette 23. karşılaşma

Nevşehirspor ile Kırşehirspor aralarındaki 59 yıllık rekabete 23. kez karşılaşarak, 3. Lig’e yükselebilmek için kozlarını paylaşacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir