Nevşehir Belediyespor’dan son dakika sürprizi


Nevşehir Gazi Stadında Eren Özyemişçioğlu’nun yönettiği Nevşehir Belediyespor, Artvin Hopaspor karşılaşması tamamlandı. Nevşehir Belediyespor kendi evinde Artvin Hopaspor ile 2-2 berabere kaldı.

ilk yarısı Artvin Hopaspor 2-0 üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmada, ikinci yarı daha etkili başlayan Nevşehir Belediyespor dakika 74’de golü Hakan Doğan’ın ayağından buldu. Karşılaşmanın bitti denildiği anda sahaya çıkan Doğancan Aynacı skoru eşitleyen golünü attı.

Nevşehir Belediyespor maçın 13 ve 23. dakikalarında  gelen 2 golün ardından ikinci yarıya daha iddialı başladı. Kırmızı beyazlı ekibimiz ikinci yarıda 2 oyuncu değişikliğine gitti. Ertan Çolak yerini Emin Altunay’a, Raif Uzuner ise yerini Hayrettin Cengiz’e bıraktı.

Konuk takım Artvin Hopaspor ise dakika 62’de Serbay Yağız’ın yerini Mustafa Diler’i sahaya aldı. Ardından dakika 73’de Bekir Turaç Böke oyuna alındı.

Nevşehir Belediyespor dakika 64’de Bilal Gücüyetmez’in yerine sahaya giren Hakan Doğan, dakika 74’de ara pası iyi değerlendirerek kaleciye çalımının ardından skoru 2-1 yaptı.

Golün ardından Artvin Hopaspor oyuncu değişikliğe gitti. Teknik sorumlu dakika 81’de Mustafa Serkan Demirel’in yerine Doğancan Kılıç’ı alarak 3 değişlik hakkını da kullandı.

Maçın son dakikalarında Artvin Hopaspor kalesinde etkili olan kırmızı beyazlı ekip, kontra ataklar ile rakip kaleyi sık sık yokladı. Ataklar gol getirmezken maç bitti denildiği anda kendini gösteren Doğancan Aynacı skoru 2-2’ye getiren golü attı. 3 dakika uzayan karşılaşma sonunda maçın hakemi Eren Özyemişçioğlu son düdüğünü çaldı. Nevşehir Belediyespor bu maçla birlikte ligde ilk beraberliğini almış oldu. Bu beraberlik ile birlikte Nevşehir Belediyespor puanının 10’a çıkardı.  Artvin Hopaspor ise puanını 6’a çıkartarak alt sıralardan yükselişini sürdürdü.

 

 

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir’e 5 bin TL para cezası

Nevşehir Belediyespor’a merdiven boşluklarını boş bırakmadığı için 5 bin TL para cezası verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir