Muaythai milli takım kampı Nevşehir’de

Muaythai Milli takımı Avanos Atatürk Spor Salonu’nda Büyükler Dünya Şampiyonası 1. etap hazırlık kamp çalışmalarını sürdürüyor.


Meksika’da yapılacak Muaythai Büyükler Dünya Şampiyonası 1. etap hazırlık kampı 28 Mart – 04 Nisan 2018 tarihlerinde Nevşehir’de gerçekleştiriliyor.

Muaythai milli takımı Avanos Atatürk Spor Salonu’nda 9 bayan ve 16 erkek olmak üzere 25 sporcunun yanı sıra teknik ekip ve antrenörler eşliğinde çalışmalarına sıkı bir şekilde devam ediyor.

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Avanos’ta milli takımı ziyaret ederek başarılar diledi.

Avanos Atatürk Spor Salonu’na giderek milli takımın kamp çalışmalarını takip eden Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer çalışmalar hakkında Teknik Asbaşkan Halil Demir’den bilgiler aldı.

Halil Demir kampta Dünya   şampiyonu olmuş sporcularında yer aldığını belirterek, yeni şampiyonluklar elde etmek için mücadele edeceklerini aktardı.

NEVÜ’den 2 sporcu

Muaythai milli takım kafilesinde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi’nden 2 sporcu yer alıyor.

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi BESYO öğrencileri +71 kilogramda Mensure Karadayı (Kayseri) ve Arif Güler (Niğde) milli takım kampına yer aldı. Mensure Dünya Şampiyonası’na Arif ise Çek Cumhuriyeti’ndeki Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceği belirtildi.

 

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altınyıldız, kort tenisi şampiyonu oldu

Okul Sporları Federasyonu ve Gençlik Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası müsabakalarda Altınyıldız İlköğretim Kurumu Yıldız Kızlar Kort Tenisi takımımız Nevşehir şampiyonu oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir