“Futbolda hile, kaçak ve başka türlü oyunlar içerisinde olmayan bir kulübüz”

Kendileriyle ilgili ortaya atılan şike iddialarına sert bir şekilde karşı çıkan Gülşehir Belediyespor, “Futbolda hile, kaçak ve başka türlü oyunlar içerisinde olmayan bir kulübüz” diyerek kendini savundu.


Nevşehir 1. Amatör Küme’de son haftadaki Eğitim Gençlik maçına çıkmaması nedeniyle Maksanspor tarafından ağır bir şekilde eleştirilen Gülşehir Belediyespor Kulübü bir açıklama yaparak kendisine yönetilen suçlamalara cevap verdi.
Gülşehir Belediyespor Kulübü tarafından yapılan yazılı açıklamada, maddi sıkıntılar nedeniyle son hafta yapacakları Eğitim Gençlik maçına çıkamadıklarını belirti. Sponsor bulamamaları halinde Play-off maçlarında da çıkmama ihtimallerinin bulunduğunu kaydeden Gülşehir Belediyespor yetkilileri, kendileri için yapılan şike yakıştırmasının doğru olmadığını ifade etti.
İftiralara karşı hukuki süreci de başlatabileceklerini belirten Gülşehir Belediyespor yetkilileri, “ Maksanspor tarafından yapılan talihsiz açıklamalar nedeniyle kulübümüze cevap hakkı doğmuştur. Son iki haftada rakiplerine yenilen ve ilk devre Göremespor maçına çıkmayan bir takımın kendi başarısızlığını kulübümüze mâl etmeye çalışması manidardır. Göremespor maçına çıkmayarak kendisi bir takımının, kendi sıralamasını etkilemeyecek bir maçta Play-Off öncesi çıkmayan bir takıma şikeci diyebilmesi mantık kuralları içinde izahı yoktur. Maça çıkmamak şike yapmaksa kendileri Göreme maçında şike mi yapmıştır sorusu akla gelecektir.
Kamuoyunu aydınlatmak adına bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Kulübümüz maça maddi imkansızlıklar nedeniyle çıkamamıştır. Pazar günü oynanacak Play-Off maçlarına da çıkmama riskimiz vardır. Yönetim gerekli sponsorluklar için halen görüşme yapmaktadır. Yeni bir sponsor bulunmazsa takımımız Play-Off müsabakalarına katılmayabilir. Kulüp olarak açıklamayı sponsor görüşmeleri netleşince zaten yapacaktır. Fakat tarafımıza atılan asılsız iftiralar neticesinde bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık.
Gerekirse bu iftiralar karşısında hukuki süreci de başlatabileceğimizin herkes tarafından bilinmesini isteriz.
Futbolda hile, kaçak ve başka türlü oyunlar içerisinde olmayan bir kulübüz. Bu kötü kavramlar dile getirildiğinde akla hangi takımın geldiğini Nevşehir futbol camiası takdirine bırakıyoruz.
Mça çıkmayan, son 2 hafta da rakiplerinden bir puan bile alsa kümede kalacakken bunu başaramayarak küme düşen bir takımın suçu bize atması ‘Çamur at izi kalsın’ sözlemiyle hareket etmesi ne kadar gerçekçidir. Tüm sporseverlerin takdirindedir” ifadelerine yer verdi.

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aday hakem kursu düzenlendi

Nevşehir’de futbol aday hakem kursu düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir