‘Bu şike unutulmayacak’

Maksanspor Yöneticisi Ali Özcan yazılı olarak yaptığı açıklamada, Eğitim Gençlik maçına çıkmayan Gülşehir Belediyespor’a ateş püskürdü. Ali Özcan ‘Spor camiası bu şikeyi, bu kara lekeyi asla unutmayacaktır.’ İfadelerini kullandı


 

1.Amatör Küme de son hafta Nevşehir 1969’a 4-0 yenilerek lige veda eden Maksanspor, son hafta düşme potasında ki Eğitim Gençlik ile yapacağı maça çıkmayan Gülşehir Belediyespor’a tepki gösterdi.

Maksanspor Yöneticisi Ali Özcan tarafından yapılan açıklamada; ‘Kurulduğu günden (2010) bu güne kadar oynadığı her sezon Nevşehir’de futbolun lokomotifi olmaya çalışan, yaklaşık olarak her sezon alt yapılar dahil 7 branşta liglere katılıp renk katan, Nevşehir’de ki Amatör takımların bir çoğuna futbolcu yetiştirip veren, Nevşehir’de futbola değer katmaya çalışan ve centilmenliği ile ön plana çıkan Maksan Spor takımı ayak oyunları ile ve yapılan şike ile Nevşehir 1.amatör Küme liginden 2.Amatör Küme ligine düşürülmüştür.

Ligin kaderini belirleyecek olan maça çıkmayan ve 3 puanı rakibi Eğitim Gençlik Spor takımına hediye eden Gülşehir Belediye Spor takımını, yöneticilerini, teknik ekibini kınıyoruz. Lige Kara leke sürülmüştür. Açık açık Şike yapılmıştır. Normal sezonda şampiyonluğun en güçlü iki adayı Suvermez Kale sporu deplasmanda 4-2 yenen, Kapadokya Göreme Spor ile 3-3 berabere kalan Gülşehir Belediye spor takımı Eğitim Gençlik Spor maçına bilerek çıkmayıp 5 kişilik liste vererek ki (kadrosunda 44 faal lisanslı sporcusu olmasına rağmen ),3 puanı hediye etmiştir. Ligde kalma mücadelesi veren 3 takımı (Eğitim Gençlik Spor, Nevşehir 1969 Gençlik Spor ve Maksan Spor) direk ilgilendiren bu müsabakaya çıkmayan Gülşehir Belediye spor Futbol Takımı açık açık şike yapmıştır. Eğitim Gençlik Spor takımına maçı ve 3 puanı vermiştir. Maksan Sporun ligden düşmesini sağlamıştır. Bu kara leke ömür boyu Gülşehir Belediye Spor takımından silinmeyecektir. Spor camiası bu şikeyi bu kara lekeyi asla unutmayacaktır.2017-2018 Futbol sezonu Nevşehir 1.Amatör Küme Ligine kara leke sürülmüştür.

Maksan Spor Yönetim kurulu olarak, ligden düşmemize sebep olan Eğitim Gençlik Spor takımına 3 puanı hediye edip ligde kalmasını sağlayan ,şike yapan Gülşehir Belediye Spor takımını şiddetle kınıyoruz.’ İfadelerine yer verildi.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aday hakem kursu düzenlendi

Nevşehir’de futbol aday hakem kursu düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir