Basın tribünü yenilendi

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Nevşehir İl Temsilciliğinin girişimleri sonucu Gazi Stadı’nın basın tribünü Spor Müdürlüğü tarafından yenilendi.


Bu sezon 3. Lig’deki Nevşehir Belediyespor ve BAL’da ki Kapadokya Göremespor’un maçlarına ev sahipliği yapan Nevşehir Gazi Stadı’nda sezon öncesin çok önemli değişiklikler yapıldı.

Futbol Federasyonunun denetimi sonrasında Nevşehir Belediyespor Kulübü tarafından statta birçok değişiklik yapılırken yarım asırlık olan ve Nevşehir’e hiç yakışmayan basın tribünün yenilenmesi için herhangi bir adım atılmadı.

Bunun üzerine Türkiye Spor Yazarları Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Osman Koca’nın girişimi ile basın tribünün de yenilenmesi için Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çalışma yapıldı.

TSYD Nevşehir İl Temsilcisi Osman Koca, kısa sürede tamamlanan çalışmanın ardından pvc ile yeniden yapılan basın tribünün kapasitesi artırılarak daha modern bir hale getirildiğini ifade etti.

Basın tribünün maçlarda Nevşehir’den ve diğer illerden gelen gazetecilere de ev sahipliği yaptığını belirten Osman Koca “  Gazi Stadı’nın ilk yapıldığı günden bu yana geçen yaklaşık 50 yıllık sürede aynı kalan basın tribününün değişmesi gerektiğini düşünerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Sağ olsun Spor İl Müdürümüz Mustafa Ünlüer’de gerekli hassasiyeti göstererek tribünün yenilenmesini sağladı. Nevşehir Belediyespor 3. Lig’de mücadele ediyor ve inşallah yeni şampiyonluklar elde ederek üst liglere de çıkacaktır. Profesyonel maçların oynandığı bir stada eski basın tribünü yakışmıyordu. Şimdi çok daha güzel oldu ve kapasitesi kısmen artırıldı. Basın Tribünün yenilenmesini sağlayan Spor İl Müdürümüz Mustafa Ünlüer’e,  tribün için koltuk gönderen Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erdoğan Çiçek’e, Gazi Stadı çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesiyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BAL 5. Grupta 9. hafta heyecanı

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5. Grup’ta cumartesi ve pazar günü 9. haftası müsabakaları oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir