Amatör Spor Haftası Başladı

Amatör Spor Haftası kortej yürüyüşü ve Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda düzenlenen açılış programı ile start aldı.


Amatör Spor Haftası kapsamında sporcular Valilik önündeki kortej yürüyüşüyle Spor Kompleksi’ne geldiler.

Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda yapılan Amatör Spor Haftası açılış programına Nevşehir Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi İdari ve Mali Hizmetler Spor ve Sosyal Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Büyükkurutlu ile Kültür ve Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Erdal Taşkın, Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Karaca, Spor İl Müdürlüğü şube müdürleri, antrenörler ve çok sayıda sporcu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şubesi Müdürü Ali Şahin günün anlam ve önemini içerek kısa bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından tekvando, cimnastik, okçuluk, halter basketbol, boks, voleybol, badminton, masa tenisi ve hentbol sporcuları  çeşitli gösteriler yaptı.

Program Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümü öğrencilerinden Ercan Özalp ve Berkin Ünver tarafından verilen konser ile son buldu.

Hafta kapsamında çok sayıda müsabaka düzenlenecek.

 

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 bölgeden hakem ataması

Hekimoğlu Trabzon- Nevşehir Belediyespor arasındaki 3. Lig 16. hafta maçını yönetmek üzere 2 bölgeden hakem ataması yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir