59 yıllık rekabette 23. karşılaşma

Nevşehirspor ile Kırşehirspor aralarındaki 59 yıllık rekabete 23. kez karşılaşarak, 3. Lig’e yükselebilmek için kozlarını paylaşacak


Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de gruplarını birinci bitirerek 3 Lig’e yükselme Play-Off müsabakalarında mücadele edecek olan Nevşehirspor ile Kırşehirspor, 22 Nisan 2018 Pazar günü yapacakları müsabakayla birlikte 23. kez karşı karşıya gelecek.
İki takım arasındaki 22 maça bakıldığında, Nevşehirspor’un 9 ve Kırşehirspor’un ise 5 galibiyeti bulunuyor. 8 karşılaşmada ise taraflar sahadan beraberlikle ayrıldı. Komşu şehirler Nevşehir ve Kırşehir’in temsilcisi arasında 1969-1970 sezonunda başlayan rekabette kırmız beyazlılar rakibinin kalesini 28 kez havalandırırken, Kırşehirspor ise buna 24 golle karşılık verdi.
1969-1970 Sezonu’nda Nevşehirspor’un 2-1’lik galibiyeti ile başlayan 2 takım arasındaki rekabette takımlar 2. Kez üst lige yükselme maçında karşılaşacak. Daha önce puanlı olarak yapılan 2. Lig’e yükselme maçında karşılaşan 2 takım bu kez tek maç üzerinden oynanacak olan maçta birbirine rakip olacak. Nevşehirspor rakibi karşısında en farklı galibiyetlerini 2 kez 3-0 ve birde 4-1 yenerek aldı. Kırşehirspor ise temsilcimizi en farklı 5-1’Lik skorla mağlup etmişti.
3. Lig, Bölgesel Amatör Lig Türkiye Kupası maçlarında şimdiye kadar 22 kez birbirine rakip olan takımlar bu kez 3. Lig için sahada olacak.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1. Amatör’de, ilk devre bitiyor

Nevşehir 1. Amatör Küme’de ilk devre hafta sonunda oynanacak olan 7. hafta müsabakaları ile tamamlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir