59 yıllık rekabette 23. karşılaşma

Nevşehirspor ile Kırşehirspor aralarındaki 59 yıllık rekabete 23. kez karşılaşarak, 3. Lig’e yükselebilmek için kozlarını paylaşacak


Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de gruplarını birinci bitirerek 3 Lig’e yükselme Play-Off müsabakalarında mücadele edecek olan Nevşehirspor ile Kırşehirspor, 22 Nisan 2018 Pazar günü yapacakları müsabakayla birlikte 23. kez karşı karşıya gelecek.
İki takım arasındaki 22 maça bakıldığında, Nevşehirspor’un 9 ve Kırşehirspor’un ise 5 galibiyeti bulunuyor. 8 karşılaşmada ise taraflar sahadan beraberlikle ayrıldı. Komşu şehirler Nevşehir ve Kırşehir’in temsilcisi arasında 1969-1970 sezonunda başlayan rekabette kırmız beyazlılar rakibinin kalesini 28 kez havalandırırken, Kırşehirspor ise buna 24 golle karşılık verdi.
1969-1970 Sezonu’nda Nevşehirspor’un 2-1’lik galibiyeti ile başlayan 2 takım arasındaki rekabette takımlar 2. Kez üst lige yükselme maçında karşılaşacak. Daha önce puanlı olarak yapılan 2. Lig’e yükselme maçında karşılaşan 2 takım bu kez tek maç üzerinden oynanacak olan maçta birbirine rakip olacak. Nevşehirspor rakibi karşısında en farklı galibiyetlerini 2 kez 3-0 ve birde 4-1 yenerek aldı. Kırşehirspor ise temsilcimizi en farklı 5-1’Lik skorla mağlup etmişti.
3. Lig, Bölgesel Amatör Lig Türkiye Kupası maçlarında şimdiye kadar 22 kez birbirine rakip olan takımlar bu kez 3. Lig için sahada olacak.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altınyıldız Türkiye şampiyonluğu ile başladı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına, Bahattin Batuhan Baş’ın Türkiye şampiyonluğu ile başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir