Ülkücüler ayak basılmadık yer bırakmıyor

Yaklaşık 3 ay önce Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine getirilen Ali Türker, dur durak bilmiyor.


Toplum yararına merkez ve İlçelerde onlarca etkinliğe imza atan Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker ve beraberinde ki heyet, hem şehir dışında, hem de şehir içinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi ziyaretinin ardından ziyaretlerine Nevşehir’de kaldığı yerden devam eden Başkan Türker, son olarak Hacıbektaş’ta çobanlık mesleğini icra ettiren bir vatandaş ile görüntülendi.

Burada hayvancılık ve çiftçilik ile uğraşan yaşlı adam ile sohbet etme imkanı bulan Ali Türker, onun sorunlarına kulak verdi.

1980 yılında Ülkü Ocakları’nda kendisinin de görev aldığını ve bu davanı kutlu bir dava olduğunun söyleyen yaşlı adam, ‘O zamanlar bizlere Türkeşçi derlerdi. Çok kutlu bir davaya hizmet ettiğimizin farkındaydık. Her zamanda davamızda haklı çıktık. Sizlerde bu kutlu görevi eskilerden devralarak devam ettiriyorsunuz. Ülkücülük herkese nasip olmaz. Allah her zaman sizlerin yanındadır. Dualarımız her daim sizlerle olacaktır. Yolunuz bahtınız açık olsun’ şeklinde konuştu.

Sohbetin ardından Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, yaşlı adama çakı hediye ederek vedalaştı.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şehit  Ailesine Şehadet Belgesi takdim edildi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin PKK/KCK- PYD/YPG-DEAŞ’lı teröristlere karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit düşen Şahin Kaya’nın Gülşehir İlçesindeki ailesine ziyarette bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir