Nevşehir İYİ Parti’de başkanlık yarışı var

İYİ Parti Nevşehir 1. Olağan Kongresi Ticaret Borsası toplantı salonunda şu sıralar yapılıyor.


Mevcut başkan Serkan Canpolat ve Ömer Ay’ın başkanlık için yarıştığı kongreye, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Halil İbrahim Oral, İYİ Parti Nevşehir İl Başkan adayları Serkan Canpolat ve Ömer Ay’ın yanı sıra çok sayıda partili katılıyor. Kongre’de bayanların yoğunluk göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Büyük coşkunun hakim olduğu kongrede konuşan mevcut Başkan Serkan Canpolat, “Çıktığımız bu yolda, Onur bir insan için dürüstlük ve bir itibarın birleşimidir. Cesaret ise dürüstlüğün meydana getirdiği bir fazilettir. Duygu ve düşüncesi ile hareket ede siz dava arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Bugün burada hiçbir şahsi çıkar gözetmeksizin, samimiyetle ve cesurca, dini, vatanı, devleti ve milleti ve bayrağı uğruna bir araya gelmekten memnuniyet duyduğum herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Hayatta değişmeyen tek şey, değişimdir. Yukarda bahsettim yüce değerler uğrunda sözde mücadele edenlerin. Sözlerini cesurca esiri olmadan aklımızı, vicdanımızı ve irademizi cesurca kullanarak, hakikat üzerine mücadele verenlerle ve yine cesurca birlikte hareket etmek arzusu ile bu yola çıkmış bulunmaktayız. Bu yolda fitne, fesat, kin ve nefret duygularından uzak, akıl, vicdan ve cüzi irademizi Allah’ın rızasına uygun, birlik ve beraberliğimize halel getirmeden hizmet edeceğimize inanıyorum.” dedi.

Sürpriz aday Ömer Ay ise partilileri selamlayarak çıktığı kürsüde birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, İYİ Parti’ye Nevşehir’de olduğu gibi Türkiye genelinde yoğun bir talep olduğunu söyledi.

  1. Olağan Kongre’nin hayırlara vesile olmasını temenni eden Ömer Ay, Afrin’de ki kahraman askerlerimize de başarılar dilemeyi ihmal etmedi.

Konuşmaların ardından delegeler oylamaya geçti. Sandıklar 17:00’da açılmaya başlayacak.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göreme fuarda tanıtılıyor

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımın olduğu Travel Turkey İzmir 2018 fuarın da Göreme Belediyesi yerini aldı. Kapadokya bölgesi her yönleriyle gelen ziyaretçilere tanıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir