MHP’ye ‘Asena’ aday mı?

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, dün MHP Genel Merkezine giderek adaylık için görüşmeler yaptığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.


 

 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, dün MHP Genel Merkezine giderek adaylık için görüşmeler yaptığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimleri için partiler, Nevşehir’de aday belirleme çalışmalarına devam ediyor. AK Parti adayını Rasim Arı olduğunu açıklamasının ardından gözler Nevşehir’de Başkanlık için en iddialı parti olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne çevrildi.

MHP’den Nevşehir Belediye Başkan adaylığı için konuşulan isimlerden Özden Taşğın aday adaylığı başvurusunu çektiği, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın aday adaylık için genel merkeze gittiği kulislerde konuşuldu.  Bir dönem Üniversite de eski Rektör Filiz Kılıç’ın danışmanı olarak görev yapan Özden Taşkın’ın bu gelişmelerin ardından çekilmiş olabileceği ifade ediliyor.

Filiz Kılıç isminin MHP Nevşehir Belediye Başkanlığı için isminin geçmesi üzerine siyasi kulislerde yeni bir heyecan yaşandı. MHP’nin şehrin yıpranan yüzleri yerine yeni bir aday ile çıkmasının yerel seçimde önemli bir katkı vereceği düşünülüyor. Filiz Kılıç’ın adaylığı durumunda özellikle kadın seçmelerin oylarına hitap etmesi bekleniyor.

 

‘Genel merkez istedi’

Geçtiğimiz haftalarda MHP Nevşehir Belediye Başkan aday adaylığı için müracaatta bulunan Özden Taşğın, bu başvurusunu geri çekti. Kafalarda Özden Taşğın isminin yavaş yavaş oluşmaya başladığı bu süreçte neden başvurunun geri çekildiği merak konusu olmuştu. Özden Taşğın ise merak edilen bu sorulara anında cevap verdi. Taşğın başvuruyu geri çekmesinin nedeni olarak Genel merkezi işaret ederek, ‘Genel Merkez Üniversite de ki görevimden istifa etmeme istemedi’ dedi.

 

Varol gündemden düştü mü?

1 belediye Başkanlığı, 2 Milletvekilliği seçimlerine giren ve yeniden belediye başkanlığı adaylığı için ismi geçen Mehmet Varol’un aday gösterilip gösterilmeyeceği önümüzde ki günlerde netlik kazanacak. Filiz Kılıç isminin MHP ile anılmasının ardından Mehmet Varol’un adaylığı düşünmeyeceği ifade ediliyor.

 

 

 

 

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AK Parti’nin adayı Rasim Arı

Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti Belediye Başkanı adaylarını tanıtım toplantısı yapıldı. Nevşehir adayı ise Rasim Arı olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir