MHP’de liste belli oldu

24 Haziran günü Cumhurbaşkanı seçimi ile beraber yapılacak 27. Dönem milletvekili Genel seçimleri için MHP’nin Nevşehir Milletvekili adayları belli oldu.


Alınan erken seçim kararının ardından Nevşehir’de ki siyasi partilerde yoğun bir seçim telaşı başlamıştı. Partiler arasında en fazla aday adayı başvurusu alan 41 ile AK Parti olurken bunu 10 MHP, 10 SP, 6 İYİ Parti ve 4 CHP sıralaması takip etti.

Seçim takvime göre işleyen süreçte adaylarını belirleyen ilk parti Milliyetçi Hareket Partisi olurken, 3 kişilik aday listesinden ilk sırayı 25. Dönem Nevşehir Milletvekilliği yapmış Eğitimci Mehmet Varol, ikinci sırayı İş Adamı Sait Yüksel ve son sırayı ise Avukat Fazlı Koç aldı.

Gece 02:00 sularında belirlenen liste Nevşehir’de özellikle sosyal medyada geniş yer buldu. Partililer ve birçok vatandaş MHP adaylarını sosyal medya hesaplarında paylaştığı yazılar ile tebrik etti.

MHP’nin ardından ise şimdi gözler adaylarını belirleyecek diğer 4 partinin Genel Merkezlerinde.

Siyasi Parti Genel merkezleri seçime katılacakları seçim çevrelerine ait listeleri en geç saat 17.00’ye kadar YSK’ye verecek. YSK, siyasi partilerin aday listelerini incelemeye başlayacak. Bağımsız milletvekili adaylığı için de saat 17.00’ye kadar il seçim kurullarına başvuru yapılacak.

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bulgaristan’ın güzellikleri Uçhisar’da sergilendi

Bulgaristan’ın tarihi güzellikleri Kapadokya’nın zirve noktası olan Uçhisar kalesinde açılan sergi ile tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir