MHP’de aday adayı bolluğu mu yaşanacak?

AK Parti ile cumhur ittifakı kurarak seçime girecek olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde Nevşehir’den aday adayı bolluğu yaşanacağı konuşulanlar arasında. 


AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin ittifak kurması üzerine MHP Nevşehir İl Başkanlığı’nda seçim startı verildi. Başkan İlhan Kaya seçim tarihinin netlik kazanmasının hemen ardından ‘Biz Hazırız’ açıklaması yapmış ve rakiplerine gözdağı vermişti. Bu açıklamadan da anlaşıldığı üzere Nevşehir’de Milliyetçi Hareket Partisi’nde kafalarda oluşan isimler az çok belli.

MHP kulislerinde 25. Dönem Milletvekilliği yapmış ve vekilliği kısa sürmüş Mehmet Varol’un başvuruya hazırlandığı söylenirken,  MYK görevinin de isminin liste başı olmasında etkili olabileceği ifade ediliyor. Mehmet Varol’un yanı sıra MHP’de; Mustafa Uğur, Fazlı Koç, Bülent Didinmez, Emircan Ünlü, Sait Yüksel ve daha birçok ismin aday adaylığı konuşuluyor.  Milliyetçi Hareket Partisi, 24 Haziran seçimlerinde, diğer seçimlere göre de farklı taktikler kullanacağı, Bu taktik yolu ile de Nevşehir’de ciddi bir oy potansiyeli kazanacağı da alınan duyumlar arasında.

MHP’nin aday adayları ve 24 Haziran taktiği önümüzde ki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

 

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MHP’ye ‘Asena’ aday mı?

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, dün MHP Genel Merkezine giderek adaylık için görüşmeler yaptığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

3 Yorumlar

  1. Kare de bir kaç eksik var örneğin Şeref ağabeyim (kalfaoğlu)

  2. ŞEREF KALFAOĞLU OLSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir