Dünyanın en yüksek peribacası ziyaretçi akınına uğruyor 

 Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bulunan dünyanın en yüksek peribacasını yılın ilk üç ayında 29 bin 100 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. 


Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Uçhisar beldesinde bulunan dünyanın en yüksek peribacası Uçhisar Kalesi yılın ilk üç ayında adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan yaptığı açıklamada Uçhisar kalesini geçen yıla oranla bu yıl ziyaretçi sayısında büyük oranda artış yaşandığını kaydetti. Karaaslan, ‘Dünyanın en yüksek peribacası konumunda bulunan Uçhisar Kalemizi bu yılın ilk üç ayında 29 bin 100 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Geçen yılın ilk üç ayında ise kaleyi 9 bin 930 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti. Bu yıl hem bölgemizde hem de kaleyi ziyaret eden turistlerde büyük bir artış beklediğimizi ifade edebilirim’ diye konuştu.
Dünyanın en yüksek peribacasını geçen yılın aynı döneminde ise 9 bin 930 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçhisar, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda tanıtılacak

Uçhisar Belediyesi, bu yıl da İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acentacıları Birliği (TURSAB) tarafından İzmir Fuar Merkezi’nde 6-8 Aralık tarihleri arasında 12’incisi düzenlenen Travel Turkey 2018 fuarında Kapadokya-Nevşehir standında yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir