Başbuğ’un 100. doğum günü için konferans

Nevşehir Ülkü Ocakları, Başbuğ Alparslan Türkeş’ in 100. yıl doğum günü münasebetiyle konferans düzenledi.


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mustafa Hayri Efendi salonunda gerçekleştirilen konferansa;

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, Türk-Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Ülkü Ocakları Başkanı Cihat Burak Korkmaz, Eski Ocak Başkanı Yahya Leblebici, İl ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra çok sayıda ülkücü katıldı.

Arş. Gör. Dr. M. Emin Yıldızlı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Başbuğ Alparslan Türkeş’in hayatı, verdiği mücadeleleri, bu davanın oluşumu hakkında bilgiler verildi.

Salonun tıklım tıklım dolduğu programda Arş. Gör. Dr. M. Emin Yıldızlı, Ülkücü hareketin temellerinin nasıl şekillendiği hakkında bilgiler aktardı.

Ülkücüler olarak her zaman Başbuğ Alparslan Türkeş’in izinden gideceklerini altını çizen Ocak Başkanı  Cihat Burak Korkmaz, Bu programın önemi hakkında aydınlatıcı bilgiler aktararak, Başta MHP İl Başkanı İlhan Kaya ve yönetimine, Türk Eğitim Sen Başkanı Tayfur Urgenç’e, Arş. Gör. Dr. M. Emin Yıldızlı’ya ve katılım sağlayan emeği geçen herkesten Allah razı olsun. “ dedi.

Program sonunda ise  Arş. Gör. Dr. M. Emin Yıldızlı’ya Ocak Başkanı Cihat Burak Kokrmaz tarafından plaket takdim edildi.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nevşehir’de büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir