Başbuğ’un 100. doğum günü için konferans

Nevşehir Ülkü Ocakları, Başbuğ Alparslan Türkeş’ in 100. yıl doğum günü münasebetiyle konferans düzenledi.


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mustafa Hayri Efendi salonunda gerçekleştirilen konferansa;

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, Türk-Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Ülkü Ocakları Başkanı Cihat Burak Korkmaz, Eski Ocak Başkanı Yahya Leblebici, İl ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra çok sayıda ülkücü katıldı.

Arş. Gör. Dr. M. Emin Yıldızlı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Başbuğ Alparslan Türkeş’in hayatı, verdiği mücadeleleri, bu davanın oluşumu hakkında bilgiler verildi.

Salonun tıklım tıklım dolduğu programda Arş. Gör. Dr. M. Emin Yıldızlı, Ülkücü hareketin temellerinin nasıl şekillendiği hakkında bilgiler aktardı.

Ülkücüler olarak her zaman Başbuğ Alparslan Türkeş’in izinden gideceklerini altını çizen Ocak Başkanı  Cihat Burak Korkmaz, Bu programın önemi hakkında aydınlatıcı bilgiler aktararak, Başta MHP İl Başkanı İlhan Kaya ve yönetimine, Türk Eğitim Sen Başkanı Tayfur Urgenç’e, Arş. Gör. Dr. M. Emin Yıldızlı’ya ve katılım sağlayan emeği geçen herkesten Allah razı olsun. “ dedi.

Program sonunda ise  Arş. Gör. Dr. M. Emin Yıldızlı’ya Ocak Başkanı Cihat Burak Kokrmaz tarafından plaket takdim edildi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Türker’den gençlere seçim çağrısı

  Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, 2019 yılı mart ayında yapılması öngörülen Yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir