AK Parti’nin adayı Rasim Arı

Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti Belediye Başkanı adaylarını tanıtım toplantısı yapıldı. Nevşehir adayı ise Rasim Arı olarak açıklandı.


 

Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti Belediye Başkanı adaylarını tanıtım toplantısı yapıldı. Nevşehir adayı ise Rasim Arı olarak açıklandı.

Nevşehir’de son günlerde AK Parti’nin adayı merakla bekleniyordu. Nihayet bu bekleyiş

son buldu.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, içerisinde Nevşehir’inde bulunduğu AK Parti Belediye Başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtım toplantısında Nevşehir’den Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, AK parti İl Başkanı Rauf Yanar, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Kadın Kolları başkanı Ayşe Bilgiç katılım gösterdi.

İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediye başkan adayları bugün açıklanmayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda partisinin Nevşehir’in yanı sıra 14 büyükşehir, 25 il belediye başkan adayını da açıkladı. Rasim Arı’nın adaylığı Ak Parti gurubunda büyük sevinçle karşılandı.

Rasim Arı kimdir?

Rasim Arı, 1975 Nevşehir doğumludur. 1989 yılında eğitim görmeye başladığı Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu’nun ardından 1993 – 1996 yılları arasında Pendik İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmüştür.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimine başlarken 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

2001 yılında Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatına başlayan Arı, 2007 yılında AK Parti’den Nevşehir Milletvekilliği için Adaylığını koymuştur.

2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanlığı görevine getirilmiş bürokrasi hayatına sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun Danışmanı olarak devam etmiştir.

2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği’ne görevine atanan Arı, 2015 yılından itibaren atandığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eraslan: ‘Yerel seçimler öncesi FETÖ yine algı operasyonu yapacaktır’ 

'Sosyal Medya ve Algı Yönetimi' kitabının yazarı, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, FETÖ üyelerinin 2019 yerel seçimleri öncesi sosyal medya üzerinden algı operasyonu yapacağını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir