DERİNKUYU İCRA DAİRESİ


T.C. DERİNKUYU
İCRA DAİRESİ 2017/152 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Derinkuyu İlçe, YENİ Mahalle 257 Ada, 490 Parsel, Korlanyolu Mevkii, Tarla vasıflı, Taşınmaz düz topoğrafyalı, kumlu tınlı toprak yapılıdır. Çevre yönlerden tarım arazileri ile çevrilidir. Bölgede yetiştiriciliği yapılan tüm ürünlere uygundur. Konum itibari ile çevre parsellerde bulunan sulama kuyularından rahatlıkla sulanabilir olduğundan Sulu tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir.
Yüzölçümü : 6.840 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 45.724,51 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :5403 sayılı kanunun 14. Maddesi gereği Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen Büyük Ova Koruma alanında kalmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izni olmadan Bitkisel üretim amacı dışında kullanılamaz. Şerhi aynen kalacaktır.
1. Satış Günü : 25/04/2018 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/05/2018 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : Baş mah. Atatürk cad. No:30Belediye Eski Düğün Salonu Derinkuyu/Nevşehir
—————————————————————————
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı,
taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/152 Tlmt. sayılı dosya
numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2018 (B-99)

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2. İCRA DAİRESİ 2016/4382 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. NEVŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ 2016/4382 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir