2. İCRA DAİRESİ 2017/6743 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


T.C. NEVŞEHİR
2. İCRA DAİRESİ 2017/6743 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Merkez İlçe, 2485 Ada, 15 Parsel, YENİ 1. MINTIKA Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız BölümTaşınmazın imar planı Bitişik nizam 4 kata müsadeli Tick1 alanına isabet etmektedir (Tick1 notasyonlu alanlarda zemin katların ticaret olarak düzenlemesi zorunludur. Bu alanlarda konut ve ticaret kullanımları bir arada yer alabilir) Hertürlü Belediye alt ve süt yapı imkanlarından yararlanmaktadır .
Nevşehir- Avanos asfaltına 25 Metre Nevşehir Hacıbektaşı Veli Üniversitesine 500 MNevşehir Şehir merkezine 5,5 Km uzaklıktadır . Adrı geçen apartmanın 1. katında yer olan 6 bağımsız bölüm Kuzey-Doğu ve Güneyden doğal ışık almaktadır. 3 oda 1 salon mutfak, banyoWCve antremahallerinden oluşan çelik ana giriş kapılı iç kapıları ahşap doğramalı Pvc pencere doğramalı iç mekan zeminleri fayans kaplamalı duvarları plastik badanalı ıslak mekan zemin ve duvarlar fayans kaplamalı120 M2 kullanım alanlıdır
Yüzölçümü : 867 m2
Arsa Payı : 164/1471
Kıymeti : 136.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Hacizler vardır
1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/09/2018 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri : Adalet Dairesi 2. İcra Müdürlüğü Kalemi No: B137 Merkez /NEVŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6743 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2018 (B-255)

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVŞEHİR- KAPADOKYA HAVA LİMANI MÜDÜRLÜĞÜ İLANI

İHALE İLANI KAPADOKYA HAVALİMANI MÜDÜRLÜĞÜ SU KUYUSU AÇILMASI İŞİ DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(DHMİ) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir