Yılbaşı için denetim yapılıyor

Turist yoğunluğunun yaşanacağı yılbaşında alkollü içki satışı yapan yerlerin denetimi yapıldı. Yaklaşık 250 nokta da denetim gerçekleştirildi.


 

Her yıl olduğu gibi bu yılda, İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda denetim ekiplerince, özellikle alkollü içki satış ve tüketim noktalarına yönelik olarak yılbaşı gecesine kadar sürecek denetim programı yapıldı. Bu dönemde yaklaşık 250 noktada denetim gerçekleştirilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz yaptığı açıklamada; ’Yaklaşan yılbaşı dolayısıyla alışveriş ve tüketimin artacağı öngörülmektedir. Kaçak içki dolayısıyla can kayıpları meydana gelmemesi için denetimler daha da önemli hale gelmiştir. Bu nedenle, Bakanlığımızın ve Sayın Valimizin ortak talimatları ile özellikle alkollü içki satış ve tüketim noktalarına yönelik denetim planı hazırlanmıştır. Tüm ekiplerimizle gündüz ve gece saatlerinde faaliyet gösteren gıda işyerlerine yönelik denetimlerimize hız verdik. Bu denetimler 1 Ocak sabahına kadar devam edecek. Vatandaşlarımıza 2018 yılının sağlık, huzur ve güzellikler getirmesini temenni ederim’ dedi.

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Türker’den gençlere seçim çağrısı

  Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, 2019 yılı mart ayında yapılması öngörülen Yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir