‘Yerli otomobil Şanlıurfa’da üretilsin’


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, arabanın anavatanının Şanlıurfa olduğunu söyleyerek yerli otomobilin de orada üretilmesi gerektiğini ifade etti.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı TWİTTER hesabından “ Sayın Nihat Çiftçi başkanım haklı Şanlıurfa, Soğmatar Antik Kenti’ndeki arkeolojik kazılarda yaklaşık olarak bundan 5000 yıl önce yapılan bir oyuncak araba bulunmuştu.

Bu ilklerdendi. Arabanın anavatanı olan Urfa, yerli araç üretim merkezi de olabilir.” paylaşımını yaptı.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşen uçakta şehit olan üsteğmen askeri törenle uğurlandı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde, F-16 tipi savaş uçağının düşmesi sonucu şehit düşen Üsteğmen Yasin Boy için askeri tören düzenlendi. 

1 yorum

  1. Nevşehir’de çalışan birinin başka bir şehre yatırım istemesi düşündürücüdür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir