Yer altı şehrinde nikah


DÜNYANIN EN BÜYÜK YER ALTI KENTİNDE NİKAH KIYDIRDILAR

Nevşehir‘de, Cemal Kutlar ve Ceren Asma çifti, 600 bin metrekarelik alanıyla dünyanın en büyüğü olma özelliği taşıyan yer altı şehrinde nikah kıydırdı.

Çiçeği burnunda çifti yalnız bırakmayan yakınları ve dostları, hem yer altı şehrini inceledi hem de çiftin en mutlu gününe şahitlik etti.

AK Parti Nevşehir milletvekilleri Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, çiftin nikah şahidi oldu.

Göktürk ve Gizligider, aile cüzdanını gelin Ceren Asma Kutlar’a verdi. Çift ve davetliler, fotoğraf çektirerek yaşadıkları anı ölümsüzleştirdi.

Gelin Ceren Asma Kutlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, unutulmaz bir nikah töreninde bir araya geldiklerini söyledi.

Dünyanın en büyük yer altı şehrinde nikahlarının kıyılmasının sevincini yaşadıklarını dile getiren Kutlar, “Çok mutluyum, farklı bir duygu. Böyle bir yerde nikahımın olmasını beklemiyordum. Bana da sürpriz oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Damat Cemal Kutlar da nişanlısına sürpriz yapmak istediğini ifade ederek, “Böyle bir mekanda yapılan nikahın unutulmaz olacağını düşündük ve burada nikah yaptırmak istedik. Bu yörenin insanı olduğum için böyle güzel bir yerde nikah kıydırmak bizim için bir ayrıcalık oldu. Gerekli yerlerden izin aldıktan sonra Allah’a şükür nikahımızı kıydık. Çok mutluyum.” dedi.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir