Ya yıkın, ya yapın

Metruk bir hale getirilen eski Dedeman Oteli’nde 2 yıldır herhangi bir çalışma yapılmamasına tepki gösteren Nevşehir halkı “Ya yapın, ya yıkın” diyerek tepkisini dile getirdi.


 

Turizmin gözbebeği Kapadokya bölgesine ulaşımın en fazla sağlandığı Ürgüp yolu üzerinde atıl halde bırakılan eski Dedeman Oteli’nin akıbeti merak konusu oldu.

Yıllardır Nevşehir’in en büyük oteli olma unvanını elinde bulunduran Dedeman Otel, bundan 2 yıl önce başka bir firmaya devredildi. 2015 yılı aralık ayında kapısına kilit vurulan bu devasal otel yeni sahipleri tarafından tadilat amacı ile dış cepheleri yıkılarak sadece kolonları bırakılmıştı.

Turizmde ki kötü gidişat nedeni ile müşteri bulmaklarını öne süren otel sahipleri yenileme çalışmalarına bir türlü başlamadı. Şehrin girişinde, Kapadokya’ya açılan yol üzerinde metruk bir bina olarak kalan bu otel yıkılıp yıkılmayacağı henüz bilinmiyor. Yetkililerden de bu konu hakkında hiçbir açıklama yapılmıyor. Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü başta olmak üzere turizm ile ilgili yetkili kuruluşların bu olaya müdahil olması isteniyor. Daha önce müşteri olmadığı öne sürülerek Peri Tower Otel yıkılmıştı.

Bu gelişmeler yaşanırken Nevşehir merkeze 12 katlı dev bir otel yapılarak hizmete girmesi için gün sayıyor.

 

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşen uçakta şehit olan üsteğmen askeri törenle uğurlandı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde, F-16 tipi savaş uçağının düşmesi sonucu şehit düşen Üsteğmen Yasin Boy için askeri tören düzenlendi. 

2 Yorumlar

  1. Daha önce peri tower mı yıkıldı saçmalamayın düzgün haber yapın peri tower dedemandan önce değil sonra yıkıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir