Vatandaş yazlık lastiğini taktırıyor

Havaların sıcak gittiği şu günlerde vatandaşlar kar yağışından umudunu kesmiş durumda. Araçlarına kar lastiği taktıran vatandaşlar şimdilerde yazlıklarını taktırmak için lastikçilere akın ediyor.


Yazın bu yıl erken geldiğini ifade eden Otlas Otomotiv İşletmecisi Mustafa Otlu, ne yazık ki bu yıl kar yağışı bölgemizde neredeyse hiç olmadı. Vatandaş araçlarına taktırdığı kışlık lastik ile 2 kez karın üzerine bastı. Geçtiğimiz yıl Kar, Kıştan gözümüzü açamadığımız mart ayında sıcaklıklar 20 derecenin üzerine çıktı. Hal böyle olunca vatandaşlar lastikçilere akın ederek yazlıklarını taktırmaya başladı. Otlas Otomotiv olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Müşterilerimizi üzmeden hem lastik satışları yapıyoruz. Hem de lastik değişimleri yapıyoruz. Bu yaz başlatmış olduğum kampanyalar vatandaşın bir hayli yüzünü güldürecek. Lastik değişimlerinde gözle görülür kampanyalarım mevcuttur. Tüm Nevşehir Halkını Otlas Otomotiv’e bekliyorum.” dedi.

Yazlık lastik almanın püf noktalarına da değinen Mustafa Otlu, lastikler kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğiyle ilgili aracınızın en önemli parçasıdır. Lastik seçerken çok titiz davranmalısınız.  Yaz lastiklerinin güvenlik ve performans sağlayabilmesi için diş derinliğinin 3 mm altına düşmemesi gerekiyor. Derinliğim azalmasıyla orantılı olarak özellikle ıslak zeminde lastik performansında azalma olabilir. Bu ıslak zeminde karşılaşılan en büyük tehlikelerden biride, kızaklamaya neden olabilir. Zira aşınma lastiğin su birikintisi içinde yüzmesine ve tutunma kaybına neden olur. Frenlemeyi daha önce yaparak zamanında yavaşlamak ve en önemlisi lastikler düz konumdayken fren yapmak sürüş güvenliği açısından oldukça önemlidir. Bu yüzdendir ki araç sürücülerimizi yaz lastiği konusunda uyarıyorum. Dişi bitmiş lastikler ile trafiğe çıkılmamalıdır.” dedi.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir