Vatandaş yazlık lastiğini taktırıyor

Havaların sıcak gittiği şu günlerde vatandaşlar kar yağışından umudunu kesmiş durumda. Araçlarına kar lastiği taktıran vatandaşlar şimdilerde yazlıklarını taktırmak için lastikçilere akın ediyor.


Yazın bu yıl erken geldiğini ifade eden Otlas Otomotiv İşletmecisi Mustafa Otlu, ne yazık ki bu yıl kar yağışı bölgemizde neredeyse hiç olmadı. Vatandaş araçlarına taktırdığı kışlık lastik ile 2 kez karın üzerine bastı. Geçtiğimiz yıl Kar, Kıştan gözümüzü açamadığımız mart ayında sıcaklıklar 20 derecenin üzerine çıktı. Hal böyle olunca vatandaşlar lastikçilere akın ederek yazlıklarını taktırmaya başladı. Otlas Otomotiv olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Müşterilerimizi üzmeden hem lastik satışları yapıyoruz. Hem de lastik değişimleri yapıyoruz. Bu yaz başlatmış olduğum kampanyalar vatandaşın bir hayli yüzünü güldürecek. Lastik değişimlerinde gözle görülür kampanyalarım mevcuttur. Tüm Nevşehir Halkını Otlas Otomotiv’e bekliyorum.” dedi.

Yazlık lastik almanın püf noktalarına da değinen Mustafa Otlu, lastikler kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğiyle ilgili aracınızın en önemli parçasıdır. Lastik seçerken çok titiz davranmalısınız.  Yaz lastiklerinin güvenlik ve performans sağlayabilmesi için diş derinliğinin 3 mm altına düşmemesi gerekiyor. Derinliğim azalmasıyla orantılı olarak özellikle ıslak zeminde lastik performansında azalma olabilir. Bu ıslak zeminde karşılaşılan en büyük tehlikelerden biride, kızaklamaya neden olabilir. Zira aşınma lastiğin su birikintisi içinde yüzmesine ve tutunma kaybına neden olur. Frenlemeyi daha önce yaparak zamanında yavaşlamak ve en önemlisi lastikler düz konumdayken fren yapmak sürüş güvenliği açısından oldukça önemlidir. Bu yüzdendir ki araç sürücülerimizi yaz lastiği konusunda uyarıyorum. Dişi bitmiş lastikler ile trafiğe çıkılmamalıdır.” dedi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir