‘Uykusuz trafiğe çıkmayın’

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü yılbaşı tatilinde yola çıkacak araç sürücülerini uyardı. Uyarıda; uykusuz yola çıkmaması gerektiği belirtildi.


Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yılbaşı tatili süresince alınacak tedbirler hakkında bilgiler verildi.

Yılbaşı nedeniyle, 29 Aralık 2017- 02 Ocak 2018 tarihleri arasında şehirlerarası ve şehir içi yollarda trafik akımının diğer günlere oranla yoğunlaşacağı değerlendirildiğinden, Emniyet Genel Müdürlüğünce gerekli trafik tedbirleri alınmış olup alınan bu tedbirlerin daha etkili uygulanması ve sürücülerimizin, kendilerini ve diğer yol kullanıcılarını mağdur etmeksizin gidecekleri yere güvenli ulaşabilmeleri trafik kurallarına uymaları ile mümkün olacaktır.

Bu amaçla; Yola çıkmadan önce kış koşullarına uygun lastiklerini ve araçlarını kontrol etmeleri, Yasal hız limitleri ile yol ve hava şartlarının gerektirdiği hızlarda araç kullanmaları, Hava ve yol koşullarını da dikkate alarak öndeki araçları yakından takip etmemeleri, Araç sürerken cep telefonu ile görüşmemeleri, Zaruri haller dışında özellikle şehirlerarası yollarda ve otoyollarda duraklama/bekleme yapmamaları, Seyahatleri süresince emniyet kemerlerini takmaları ve araçta bulunanların takmalarını sağlamaları, Uykusuz/yorgun olarak trafiğe çıkmamaları gerekmektedir. ‘Vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar, kazasız günler dileriz.’ denildi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu oyunu bozacağız

Son günlerde ülkemiz ekonomisine yönelik yapılan saldırılar artarak devam ederken, Türkiye tek yürek olup bu oyunu bozmak için döviz yatırımlarından vazgeçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir