Ünver’den avukatlar günü mesajı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ülkemizde toplumsal ve bireysel adaletin sağlanması yönünde temel bir değer olan savunma hakkının ortaya konulmasında avukatların önemli bir görev üstlendiğini belirtti.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Ünver mesajında, Türkiye’de hukuk üstünlüğünün sağlanması ve kamu vicdanının da razı olacağı bir şekilde adaletin tecelli etmesi adına çaba harcayan Avukatlar için, 5 Nisan tarihinin müstesna bir gün olduğunu kaydetti.
Toplumsal ve bireysel adaletin sağlanması yönünde vazgeçilmez önem taşıyan savunma hakkının anayasa güvencesi altında olduğuna mesajında dikkat çeken Ünver mesajında daha sonra şu görüşlere yer verdi : ‘ Demokrasinin ve hukuk devletinin temel şartlarından biri olan
savunma hakkı, toplumsal barışı ve adaleti güçlendirmesi yanında, kişinin kendini ifade etmesi ve uğranılan haksızlığın giderilmesi yönünde başvurduğu en medeni yoldur.
Savunmanın temsilcisi avukatların olmadığı bir yerde, adil yargılamadan söz etmemiz mümkün değildir. Böylesine önemli bir meslek durumundaki Avukatlığa ve değerli avukatlarımıza gereken değerin verilmesi, hukuk sistemimizin güçlenmesi açısından da oldukça önem taşımaktadır. .Bu duygular içerisinde kamu vicdanının ve adaletin sağlanmasında, savunma hakkının kullanılmasında önemli görev üstlenen tüm avukatlarımızın, 5 Nisan Avukatlar Gününü en içten dileklerimle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’ dedi.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göreme fuarda tanıtılıyor

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımın olduğu Travel Turkey İzmir 2018 fuarın da Göreme Belediyesi yerini aldı. Kapadokya bölgesi her yönleriyle gelen ziyaretçilere tanıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir