Türk Eğitim Sen, arı gibi çalışıyor

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Başkanı Tayfur Urgenç ve yönetim kurulu üyeleri neredeyse her gün alan ziyaretlerini sürdürüyor.


 

Geçtiğimiz hafta 75 yeni üyeyi kaydettiklerini belirten Başkan Urgenç,  ‘En kısa zamanda hedefimiz 100. üyeye ulaşmaktır’ dedi.

Okul işyeri ziyaretlerinde öğretmenler odasında kimi zaman memur odalarında kimi zaman hizmetli personel odalarında performans sistemine karşı çıkarak, Nöbetlerde yaşanan sıkıntıları dile getirerek, Öğretmenin itibar kaybının nedenleri, Ağustos ayında imzalanan toplu sözleşmenin nasıl fiyasko ile sonuçlandığı, öğretmene yönelik şiddet eylemleri ve iade-i itibarı gibi konulardaki görüşlerini, sendikalarını ve mücadelelerini anlatan sendika yönetim kurulu üyeleri ziyaretler esnasında Kurum müdürlerine ve Okul temsilcilerine Türk Bayrağı hediye ediyor.  Taş baskılı Atatürk resmi, Milli Meclisin açılışında Gazi Atatürk kanvas tablosu, Conk bayırında Bir Lider Atatürk kanvas tablosu, Kocatepe Savaşı kazandığımız yer kanvas tabloları, Türk tarihinin dönüm noktaları kanvas tablolarını hediye ederek milli duyarlılıklarını yansıtmaya devam ediyor. Son iki günkü ziyaretlerinde de Rauf Nail İlkokulunda TES Üyesi Okul Müdürü Şenol Arslantürk’e  Milli Egemenliğin önemini belirten ‘Milli Meclis ve Atatürk’ Kanvas tablosunu takdim etti.

TES Üyesi 23 Nisan ortaokulu Müdürü Yaşar Altuner’e Emperyalizme karşı direniş adını verdikleri ‘Conk bayırında Lider Atatürk’ Kanvas tablosunu hediye ederek ve Okul temsilcilerine de Türk bayrağını takdim ederek ziyaretlerini sürdürüyor.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zafer haftasını içine alan bu hafta ziyaret ettikleri okullarda özellikle milli ve manevi değerlerimize vurgu yaparak ziyaretlerini sürdüreceklerini açıkladı.

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesiyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seçen, Halk gününde vatandaşların sorunlarını dinledi

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, uygulamaya geçirdiği Halk Günü’nde makamında vatandaşların sorun, istek ve dileklerini dinledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir