TIK TIK Kadın Emeği ilk misafirlerini ağırladı

Ürgüp’te TIK TIK Kadın Emeği açıldı. Kadınlar sizin için özlediğiniz tatları üretiyor.


Ürgüp’te İstiklal Caddesi Şehir hamamı arkasında açılan TIK TIK Kadın Emeği, Ürgüp’e özgü yöresel tat ve lezzetleri sizler için maharetli kadınların elinden hazırlayarak sizlere sunuyor.

Ahşap masa, sandalye, ahşap sedir köşesi ve Ürgüp’e özgü el işi örgü tekstil ürünleri ile süslenen mekan tam bir Ürgüp havası sunuyor. Kapadokya Üniversitesi Gastronomi Bölümü Öğretim Görevlisi Remzi Güçlü de bir grup hanıma ”Gastronomi ve Mutfak Sanatları’ üzerine ilk eğitimini verdi.

Kadınlar kültürel mirasımıza sahip çıkıyor, Ürgüp yemeklerini aslına uygun olarak sizler için üretiyor.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göreme fuarda tanıtılıyor

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımın olduğu Travel Turkey İzmir 2018 fuarın da Göreme Belediyesi yerini aldı. Kapadokya bölgesi her yönleriyle gelen ziyaretçilere tanıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir