TES, şehitler için lokma dağıttı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi tarafından şehitler için dua edilerek lokma ikramı yapıldı. 


Şehit Semih Turgut’un şehadetinin yıldönümünde isminin verildiği Şehit Semih Turgut Orta Okulunda Şehit Semih Turgut ve tüm şehitler için Dua Okuyarak anma etkinliği düzenlendi.

Türk Diyanet Sen Nevşehir İl Temsilcisi Kadir Gök’ün yaptığı dua da tüm öğrenciler ve katılımcılar başta Şehit Semih Turgut olmak üzere bu toprakları vatan yapan tüm şehitler için ellerini ve kalplerini dua birleştirdiler.

Sonrasında Öğrencilere, katılım gösteren eğitim çalışanlarına ve öğretmenlere şehitlerin aziz hatırasına Serdar Turgut, Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve öğretmenler tarafından lokma ikramında bulundu.

12.30-14.00 arasında yapılan dua ve lokma ikramına Şehit Semih Turgut Ortaokulu-Şehit Furkan Demir imam Hatip Ortaokulu ve Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu ilkokulu öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Buradaki Dua ve Lokma ikramının devamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi girişinde üniversite öğrencilerine Tüm şehitlerimizin aziz hatırasına 14.00-15.30 arasında lokma ikramı yapılarak dua edildi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç yaptığı değerlendirme konuşmasında, ‘Türk Eğitim Sen Milli duyarlılıkları ve hassasiyetleri olan milli ve manevi değerleri koruyan, milli kimliği ön planda tutan bir sendikadır. Bu amaçla Şehit Semih Turgut’un şehadetinin yıldönümünde tüm şehitlerimizi öğrencilere hatırlatmak ve şehitlerimiz için dua etmek için bu faaliyeti gerçekleştirdik. Burada gördüğümüz milli ve manevi duyarlılık bizleri çok mutlu etmiştir. Ayrıca şehidimizin kardeşi Serdar Turgut’un aramızda bulunması faaliyetimize destek vermesi de bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.’ dedi.

Üniversitedeki faaliyette ise Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi, Üniversite yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Özden Taşgın yapılan duadan sonra öğrencilere lokma ikramında bulundu.

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynanasının ismini alıp Müslüman oldu

Rus asıllı Alman vatandaşı Maria Alp, tatil için geldiği eşinin memleketi Nevşehir’de Müslümanlığı seçerek Emine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir