TES, emekli öğretmenlerle buluştu

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube yönetim kurulu 24 Kasım öğretmenler gününde son 1 yıl içerisinde emekli olan eğitim çalışanları ile buluştu.


 

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube yönetim kurulu 24 Kasım öğretmenler gününde son 1 yıl içerisinde emekli olan eğitim çalışanları ile buluştu.

Sendika Binasında yemekli bir etkinlikte bir araya gelen emekli eğitim çalışanları Türk Eğitim Sen’in kendilerini bugünde hatırlamasından dolayı büyük onur duyduklarını belirttiler.

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tayfur Urgenç, Başkan yardımcıları ve Kadın Komisyon Başkanı Ayşegül Baki’nin hazır bulunduğu etkinlikte yaklaşık 25 emekli eğitim çalışanı ve eşleri ağırlandı. Emekli eğitimcilere Şube Başkanı Tayfur Urgenç, meslek hayatları boyunca yaptıkları hizmetten dolayı TES. Genel başkanı Talip Geylan tarafından imzalanarak gönderilen teşekkür belgelerini verdi. Ayrıca her emekli olan üyesine Nutuk ve Türk Eğitim Sen logolu kalem hediye etti.

Başkan Urgenç; yemekli etkinlikte yaptığı konuşmada şunlara değindi. Bu anlamlı günde sizlere ‘Nutuk’ hediye ettik. Umarım bizim dışımızdaki STK’lar ve Aydın geçinerek beyinlerini Orta çağın karanlık dünyasına kiralayan güruh buradaki maksadımızı anlar. Atatürk’ün manevi hatırasına saygı duyarlar. Çalışma hayatı boyunca büyük fedakarlıklar yaparak kimi zaman sosyal hayatından taviz veren kimi zaman eşi ve çocuklarını ihmal ederek bu ülkenin geleceğinin aydınlanması için yaklaşık 30 yıl çalışma hayatının içerisinde bulunarak büyük zorluklar çeken emekli olmuş siz değerli arkadaşlarımızla bu emek mücadelesini veren Türk Eğitim Sen çatısı altında toplanmak bizim çalışma azmimizi daha da artırmaktadır. Davetimize icabet ederek bu programa katılım göstermenizden dolayı da hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizler bizleri yetiştirdiniz inşallah bizlerde bu bayrağı gelecek kuşaklara ulaştıracağız. Ve Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasını, eğitim meşalesini yakmaya devam edeceğiz. Türk Eğitim Sen bir vefa teşkilatıdır. Sizleri unutmadı, unutturmayacaktır.’ dedi.

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eraslan: ‘Yerel seçimler öncesi FETÖ yine algı operasyonu yapacaktır’ 

'Sosyal Medya ve Algı Yönetimi' kitabının yazarı, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, FETÖ üyelerinin 2019 yerel seçimleri öncesi sosyal medya üzerinden algı operasyonu yapacağını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir