Suriye’ye 3 tır yardım daha gönderildi

Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi Tarafından “Yükümüz Kardeşlik” kampanyası çerçevesinde Suriye’ye 3 tır yardım daha gönderildi


 

Türkiye Diyanet Vakfı Tarafından “Yükümüz Kardeşlik” kampanyası çerçevesinde suriye ye 3 tır yardım daha gönderildi.

Nevşehir Merkez Lale Sanayi Camii önündeki meydanda Öğle Namazı çıkışı Nevşehir Merkez ve Göre Kasabasında görev yapan Din Görevlileri rehberliğinde hayırsever vatandaşların katkılarıyla temin edilen Un, Patates, Soğan vb. 75 Ton Gıda Maddesini taşıyan 3 Tır daha Suriye ve Kilis Öncü pınar Sınır Kapısındaki Kamplara dualarla uğurlandı.

Uğurlama Törenine İl Müftüsü Yakup Öztürk, İl Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat,  Din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Nevşehir İl Müftülüğü ve T.D.V Nevşehir Şubesinin öncülüğünde Nevşehir Merkez ve Göre Kasabasında görev yapan Din Görevlileri rehberliğinde hayırsever vatandaşların katkılarıyla temin edilen Un, Patates, Soğan vb. 75 Ton Gıda Maddesi Suriye ve Kilis’ de ki çadır kentlere gönderildi.

Müftü Öztürk, yardımda bulunan Nevşehir ve Göre’li hayırsever halkımıza teşekkür etti ve hayırların devam etmesi temennisinde bulundu.

Daha sonra İl Müftüsü Öztürk’ ün yaptığı dua ile yardım Tırları uğurlandı.

 

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bulgaristan’ın güzellikleri Uçhisar’da sergilendi

Bulgaristan’ın tarihi güzellikleri Kapadokya’nın zirve noktası olan Uçhisar kalesinde açılan sergi ile tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir