Sulusaray’a bağ evi müjdesi

Nevşehir’de bağ evi denilince akıllara ilk gelen yer Sulusaray Kasabası oluyor. Şirin bağ evlerinin süslediği şirin beldede belediye yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.  


Yeni yılda Belediye Başkanı Bayram Yılmaz öncülüğünde yeni projeler  ardı ardına gelecek. Bu projelerinden bir tanesi de bağ evleri ile ilgili. Doğal güzellikleri ile her kesimin ilgi gösterdiği Sulusaray özleri, projenin gerçekleşmesi ile vazgeçilmez olacak.

Özde bulunan yaklaşık 500 dekar alanı kapsayan bu çalışma ile arazi sahipleri düşük yoğunlukta bağ evi yapabilecek. Hatta, elektrik ve su şebekesini de kolaylıkla alabilecek.

‘Sulusaray ayrı bir güzelliğe bürünecek’

Konu hakkında gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Veysel Kılıç’a açıklamada bulunan Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, BU proje ile belde ayrı bir güzelliğe bürüneceğini belirtti.

Çok tertipli ve düzenli bir şekilde tarımın yapıldığı Sulusaray özlerinde düzenleme ile yüzlerin güleceğini söyleyen Başkan Yılmaz, ‘Son yıllarda vatandaşlarımız bağ evlerine yöneldi. Sulusaray belediyesi olarak bu durumu fırsata çevirerek özümüzü değerlendirmek istiyoruz. Özlerde ki arazi sahipleri, yapacağımız çalışma ile ruhsatlı bağ evlerine kavuşacak. Hatta çok rahat bir şekilde elektrik ve su imkanlarından da yararlanabilecek. Bu projemiz o alanda 500 dekarı kapsamaktadır.’ açıklamasında bulundu.

Arazi sahipleri ise bu müjdeli haberin ardından gün saymaya başladı. ÖZEL HABER: VEYSEL KILIÇ

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demir’den 19 Mayıs kutlaması

Eğitim iş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir