Sulusaray’a bağ evi müjdesi

Nevşehir’de bağ evi denilince akıllara ilk gelen yer Sulusaray Kasabası oluyor. Şirin bağ evlerinin süslediği şirin beldede belediye yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.  


Yeni yılda Belediye Başkanı Bayram Yılmaz öncülüğünde yeni projeler  ardı ardına gelecek. Bu projelerinden bir tanesi de bağ evleri ile ilgili. Doğal güzellikleri ile her kesimin ilgi gösterdiği Sulusaray özleri, projenin gerçekleşmesi ile vazgeçilmez olacak.

Özde bulunan yaklaşık 500 dekar alanı kapsayan bu çalışma ile arazi sahipleri düşük yoğunlukta bağ evi yapabilecek. Hatta, elektrik ve su şebekesini de kolaylıkla alabilecek.

‘Sulusaray ayrı bir güzelliğe bürünecek’

Konu hakkında gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Veysel Kılıç’a açıklamada bulunan Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, BU proje ile belde ayrı bir güzelliğe bürüneceğini belirtti.

Çok tertipli ve düzenli bir şekilde tarımın yapıldığı Sulusaray özlerinde düzenleme ile yüzlerin güleceğini söyleyen Başkan Yılmaz, ‘Son yıllarda vatandaşlarımız bağ evlerine yöneldi. Sulusaray belediyesi olarak bu durumu fırsata çevirerek özümüzü değerlendirmek istiyoruz. Özlerde ki arazi sahipleri, yapacağımız çalışma ile ruhsatlı bağ evlerine kavuşacak. Hatta çok rahat bir şekilde elektrik ve su imkanlarından da yararlanabilecek. Bu projemiz o alanda 500 dekarı kapsamaktadır.’ açıklamasında bulundu.

Arazi sahipleri ise bu müjdeli haberin ardından gün saymaya başladı. ÖZEL HABER: VEYSEL KILIÇ

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Türker’den gençlere seçim çağrısı

  Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, 2019 yılı mart ayında yapılması öngörülen Yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir