Seyahat acentaları desteklenecek

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz’den turizm sektörüne müjde açıklaması geldi.


 

Seyahat acentalarına destek sağlanmasına ilişkin kararın resmi gazete yayınlandığını ifade eden Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, bu kararın Kapadokya bölgesine canlılık katacağını söyledi.

Şartları sağlayan acentalarına gerekli başvuruları yapmaları için uyarıda bulunan Açıkgöz yaptığı açıklamasında ‘ Bakanlar Kurulu’muzun 20.11.2017 tarih ve 2017/11501 sayılı ‘Ülkemize Turist Getiren (A) Grubu Seyahat Acentalarına Destek Sağlanması Hakkında Karar’ı 13/03/2018 tarihli ve 30359 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Medeniyetlerin beşiği, eşsiz güzelliklerin diyarı Nevşehir’imiz ve Kapadokya bölgemiz turizmin başkenti konumundadır. Nevşehir ekonomimizin ve ülke ekonomimizin can damarlarından turizm sektörümüzü her mevsim desteklemeye devam ediyoruz. 16 yıldır da AK Parti hükümetleri olarak turizmcimizin yanında olduk.

Nevşehir Kapadokya Havalimanımıza tarifeli ve tarifesiz seferleri ile turist getiren seyahat acentalarımıza Kültür ve Turizm Bakanlığımızca destek sağlanacaktır. Şartları sağlayan acentalarımıza gerekli başvuruları yapmaları ve destekten yararlanmaları sektörümüzü de turizmimizi de canlandıracaktır. Eşsiz güzelliklerin diyarı Kapadokya’mıza yerli ve yabancı tüm konuklarımızı bekliyoruz.’ dedi.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynanasının ismini alıp Müslüman oldu

Rus asıllı Alman vatandaşı Maria Alp, tatil için geldiği eşinin memleketi Nevşehir’de Müslümanlığı seçerek Emine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir