Şehitlerimiz için fidanlar toprakla buluştu

Kaymaklı’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde yüzlerce fidan toprakla buluştu.


Kaymaklı Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü anısına fidan dikim etkinliği düzenlendi. Kasabamızdan 3, ilimizden 765 olmak üzere şehadet mertebesine erişen 768 askerimiz için 768 adet fidan temin edilerek öğrencilerimiz ile birlikte bu fidanlar Göztepe Mevkiine dikildi.

Kaymaklı’da herkesin bir ağacı olacağına dikkat çeken Başkan Elma, ‘Böylesine anlamlı bir günde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Çanakkale’de ve daha onlarca cephede ‘bir hilal uğruna batan güneşlerin aydınlığı geleceğimize ışık olmaya ve bize ilham vermeye devam edecektir. Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun’ dedi.

 

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Türker’den gençlere seçim çağrısı

  Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, 2019 yılı mart ayında yapılması öngörülen Yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir