Sağlıklı diş bilgilendirmesi yapılıyor

İl Sağlık Müdürlüğü ile Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ortak çalışması ile vatandaşlara sağlıklı diş bilgilendirmesi yapılıyor.


Ülkemizdeki ağız ve diş sağlığı hizmetlerini gelişmiş ülkelerin düzeyine yükseltmek, ağız ve diş sağlığı hastalıklarının prevalans ve insidansını belirlemek, ilgili risk faktörlerine ilişkin verileri analiz etmek ve bölgesel ve ulusal programların yapılmasında gereken veri tabanını oluşturmak amacıyla Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan Türkiye Ağız Diş Sağlığı Profili Araştırması ( TADSAP ) ile ilgili çalışmalarda bilimsel ve teknik destek sağlamak amacıyla ‘Ağız ve Diş Sağlığı Bilimsel Danışma Komisyonu’ oluşturuldu.

Sağlık Bakanlığı’nın ülke çapında yürütmekte olduğu Türkiye Ağız Diş Sağlığı Profili Araştırması programı, İl Sağlık Müdürlüğü ile Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve Mahalle Muhtarları işbirliği ile planlandı.

Bu amaçla; Nevşehir Merkez 20 Temmuz Mahallesi ve Kozaklı İlçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğüne ait araçla, Nevşehir Ağız Diş Sağlığı Merkezimizde görevli Diş Hekimi Melek Hilal Kaplan ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Ebe Gökçen Yücel tarafından çalışmalara başlandı.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir Valiliği soba zehirlenmelerine karşı uyardı 

 Nevşehir Valiliği, havaların soğumasıyla birlikte üzücü haberlerle karşılaşmamak için vatandaşları soba zehirlenmesine karşı uyardı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir