Sağlık veren eller çalışmalara başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi çalışmalarına başladı.


 

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında okulun proje ekibince hazırlanan etkinlikler doğrultusunda öğrenciler öğretmenleriyle birlikte çalışmalarına başladı.

Proje etkinliklerinin ilk gün çalışmalarına İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, mahalle muhtarı Bircan TOKER ve okul müdürü Burhan Aşıcı katıldı.

Ürgüp Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler ziyaret esnasında ailelere takdim edildi.

Ziyaretler esnasında Hijyen, gıda güvenliği, sağlıklı ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite, hareketlilik konularında bilgilendirme. Vital bulguların ölçümleri yapılarak sorun görülenlerin sağlık kurumlarına yönlendirilmesi. Tarihi geçmiş ilaçların kullanılmaması konusunda bilinçlendirme, ilaç dolaplarının temizlenmesi ve düzenlenmesi gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Ziyaret gerçekleştirilen ailelerin bu çalışmadan memnuniyet duydukları, ekibi sevgi ve heyecanla karşıladıkları görüldü.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynanasının ismini alıp Müslüman oldu

Rus asıllı Alman vatandaşı Maria Alp, tatil için geldiği eşinin memleketi Nevşehir’de Müslümanlığı seçerek Emine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir