Sağlık veren eller çalışmalara başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi çalışmalarına başladı.


 

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında okulun proje ekibince hazırlanan etkinlikler doğrultusunda öğrenciler öğretmenleriyle birlikte çalışmalarına başladı.

Proje etkinliklerinin ilk gün çalışmalarına İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, mahalle muhtarı Bircan TOKER ve okul müdürü Burhan Aşıcı katıldı.

Ürgüp Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler ziyaret esnasında ailelere takdim edildi.

Ziyaretler esnasında Hijyen, gıda güvenliği, sağlıklı ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite, hareketlilik konularında bilgilendirme. Vital bulguların ölçümleri yapılarak sorun görülenlerin sağlık kurumlarına yönlendirilmesi. Tarihi geçmiş ilaçların kullanılmaması konusunda bilinçlendirme, ilaç dolaplarının temizlenmesi ve düzenlenmesi gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Ziyaret gerçekleştirilen ailelerin bu çalışmadan memnuniyet duydukları, ekibi sevgi ve heyecanla karşıladıkları görüldü.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AK Parti’ye yeni yüz

24 Haziran seçimleri yaklaşırken AK Parti’de aday adaylığı için başvurular alınmaya başlandı. Ancak siyasi kulislerde aday adayı olacak yüzlerin genelinin aynı olduğu söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir