Rezalet! 

Nevşehir’de kendini bilmezler tarafından evlerin duvarlarına boya ile yazılan ahlak dışı yazılar mahalle sakinlerini çileden çıkarttı.


Nevşehir’in en işlek yerlerinden bir tanesi olan Yeni Mahalle Sahil Sokakta spor kompleksine geçiş yolu üzerinde bulunan lüks apartmanın duvarları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından boya ile yazılar yazıldı.

Daha çok; isim, aşk sözleri ve müstehcen söylemlerin yer aldığı bu yazılar, Nevşehir’i geriye bir adım geriye götürdüğünü ifade eden Mahalleli, çöpleri de buraya atarak apartman bahçesine kirlettiklerini belirtti.

‘Artık bıktık’

Artık bıktıklarını söyleyerek yetkililere sesini duyurmaya çalışan Mahalle sakinleri yaptığı açıklamada; ‘Bu kendini bilmezleri yüzünden Nevşehir gelişim aşamasında hak ettiği yere gelemeyeceğini söyleyen Mahalle sakinleri, Nevşehir’in en işlek caddesinde özellikle öğrenciler tarafından yazılan bu yazılardan bezdik. Biz boyatmaktan bıktık, onlar yazmaktan bıkmadı. Lüks apartmanımız onların yüzünden harabe hale geldi. Bunun yanı sıra özellikle öğrenciler okul çıkışlarında kızlı erkekli ahlak dışı hareketler sergilerken, sigaralarını da burada içiyorlar.

Bu yazıları ve yaşanan olayları görünce kendimizi kimin girip çıktığı belli olmayan, tinercilerin, bağımlıların kol gezdiği mahallede sanıyoruz. Bu kadar densizlik olmaz. Bu rezaletin önüne geçmek için mahalleler olarak kamera taktırmayı düşünüyoruz. Yetkililerden de isteğimiz lütfen bunu bir yolunu bulsunlar. Bunları yapan öğrenciler olduğunun adımız gibi biliyoruz. Eğitimcilere de buradan sesleniyoruz. Öğrencilere bu rezaletten uzak durmalarını söylesinler. İnanın bu görüntüler Nevşehir’e hiç yakışmıyor. Gelişme yolunda hızla ilerleyen Nevşehir’e bu bir darbe vurmaktır. Gelin birlik olalım, gelin el ele verip pırıl pırıl bir Nevşehir olalım. Etrafımıza baktığımızda şehrimize aşık olalım.’ dediler.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Türker’den gençlere seçim çağrısı

  Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, 2019 yılı mart ayında yapılması öngörülen Yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir