Rezalet! 

Nevşehir’de kendini bilmezler tarafından evlerin duvarlarına boya ile yazılan ahlak dışı yazılar mahalle sakinlerini çileden çıkarttı.


Nevşehir’in en işlek yerlerinden bir tanesi olan Yeni Mahalle Sahil Sokakta spor kompleksine geçiş yolu üzerinde bulunan lüks apartmanın duvarları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından boya ile yazılar yazıldı.

Daha çok; isim, aşk sözleri ve müstehcen söylemlerin yer aldığı bu yazılar, Nevşehir’i geriye bir adım geriye götürdüğünü ifade eden Mahalleli, çöpleri de buraya atarak apartman bahçesine kirlettiklerini belirtti.

‘Artık bıktık’

Artık bıktıklarını söyleyerek yetkililere sesini duyurmaya çalışan Mahalle sakinleri yaptığı açıklamada; ‘Bu kendini bilmezleri yüzünden Nevşehir gelişim aşamasında hak ettiği yere gelemeyeceğini söyleyen Mahalle sakinleri, Nevşehir’in en işlek caddesinde özellikle öğrenciler tarafından yazılan bu yazılardan bezdik. Biz boyatmaktan bıktık, onlar yazmaktan bıkmadı. Lüks apartmanımız onların yüzünden harabe hale geldi. Bunun yanı sıra özellikle öğrenciler okul çıkışlarında kızlı erkekli ahlak dışı hareketler sergilerken, sigaralarını da burada içiyorlar.

Bu yazıları ve yaşanan olayları görünce kendimizi kimin girip çıktığı belli olmayan, tinercilerin, bağımlıların kol gezdiği mahallede sanıyoruz. Bu kadar densizlik olmaz. Bu rezaletin önüne geçmek için mahalleler olarak kamera taktırmayı düşünüyoruz. Yetkililerden de isteğimiz lütfen bunu bir yolunu bulsunlar. Bunları yapan öğrenciler olduğunun adımız gibi biliyoruz. Eğitimcilere de buradan sesleniyoruz. Öğrencilere bu rezaletten uzak durmalarını söylesinler. İnanın bu görüntüler Nevşehir’e hiç yakışmıyor. Gelişme yolunda hızla ilerleyen Nevşehir’e bu bir darbe vurmaktır. Gelin birlik olalım, gelin el ele verip pırıl pırıl bir Nevşehir olalım. Etrafımıza baktığımızda şehrimize aşık olalım.’ dediler.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demir’den 19 Mayıs kutlaması

Eğitim iş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir