Rektör Bağlı Sulusaray’da Kuran Kursu Açılışına Katıldı

Nevşehir merkeze bağlı Sulusaray Kasabasında Kuran Kursunun açılışına katılan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mazhar Bağlı, açılış sonrası katılımcılara protokol üyeleriyle birlikte ikramda bulundu.


Sulusaray Kasabası Sultan Alaaddin Cami’nde 4-6 yaş grubu çocuklar için eğitim veren  Kuran Kursunun açılışı yapıldı. Cuma namazı çıkışı yapılan açılışa; Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Rektör Danışmanı ve Genel Sekreter Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz,  İl Müftüsü Yakup Öztürk, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, Nevşehir Birlik Vakfı Şube Başkanı Gürbüz Dinç, kurum ve kuruluş müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve katılımcılar, il Müftüsü Yakup Öztürk eşliğinde edilen dualar ve yapılan konuşmaların ardından açılışı birlikte gerçekleştirerek Kuran Kursunda incelemelerde bulundular.

Rektör Bağlı ve protokol üyeleri daha sonra Birlik Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından hazırlanan kuru fasulye ve pilavı katılımcılara ikram etti.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demir’den 19 Mayıs kutlaması

Eğitim iş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir