Ortahisar da 2. Geleneksel Hamsi Şöleni yapılacak

Ürgüp Ortahisar Belediyesi Hamsi Şöleninde Kardeş Belediyesi ile birlikte hamsi severleri ağırlayacak.


 

Hamsi Festivalinde; Kilolarca Karadeniz Hamsisi Ürgüp Ortahisar da depolanan limonlar ile buluşacak.

İki güzide bölgenin iki şirin belediyesinin temsilcileri; ‘Biriz, Beraberiz, Kardeşiz” sloganıyla çıktıkları bu yola, Kapadokya’nın ilk Balık şölenini gerçekleştirecekler.

”Balıklar Bizden, Limonlar Sizden. Bize Her Yer Ortahisar” diyerek hayata geçirdikleri Şölenin bu yıl 2.si düzenlenecek, 16 Aralık 2017 Cumartesi günü Ürgüp Ortahisar Kasabası, Tepebaşı Meydanında saat: 12.00 – 16.00 arasında yapılacak.

Hamsi Şölenine tüm bölge halkını davet eden Belediye Başkanları İsmail Genç ve A.Metin Genç; Kasaba kardeşliklerinin kağıt üzerinde kalmayacağını daha önce vurguladıklarını belirterek, Trabzon Ortahisar’ın Karadeniz hamsisi ile Ürgüp Ortahisar’ın da soğuk hava depolarında muhafaza edilen limonları ile her zaman gündemde olması hasebiyle, bizlerde bu iki önemli değerimizi bir araya getirerek, kardeşliğimizi pekiştirmek vatandaşlarımıza stres atma fırsatını tanımak istedik, şeklinde ifade ettiler.

Her iki Belediye Başkanı da herkesi 2. Geleneksel Hamsi Şölenine davet ettiklerini söylediler

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eraslan: ‘Yerel seçimler öncesi FETÖ yine algı operasyonu yapacaktır’ 

'Sosyal Medya ve Algı Yönetimi' kitabının yazarı, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, FETÖ üyelerinin 2019 yerel seçimleri öncesi sosyal medya üzerinden algı operasyonu yapacağını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir