Nevşehir bunu sevdi!

Nevşehir’de yaklaşık 2 yıl önce bir esnafın başlattığı askıda ekmek kampanyası son zamanlarda çoğu esnaf tarafından uygulanıyor.


Nevşehir Merkeze, ilçe ve beldelerinde yardıma muhtaç olup, durumunu arz edemeyen vatandaşlara yardımcı olmak için esnaflar dükkanlarının bir bölümüne ekmek asıyor. Asılan bu ekmekler yardıma muhtaç aileler tarafından alınıyor. Bu uygulama Nevşehir il genelinde neredeyse yüzlerce esnaf tarafından uygulanıyor. Böylesine örnek bir davranışta bulunan Nevşehir esnafı, ihtiyaç sahiplerine ellerinden geldiği kadar yardım etmeye hazır olduklarını ifade ediyor.

‘Yoksulu gözetmek lazım’
Dükkanında askıda ekmek uygulaması başlatan bir esnaf yaptığı açıklamada; ‘Yoksulu gözetmemiz lazım. Bunun bilincinde olduğumuz için onlara küçükte olsa bir katkı sağlamak istedik. Bundan yaklaşık 2 yıl önce sağ olsun bir esnafımız bizlere öncülük etti. Bizlerde onlardan görerek uzun süredir bu kampanyayı düzenliyoruz. Bu konuda onlara belediyelerimizde çok büyük destek oluyor. Diğer esnaf arkadaşlarımızda bu tür kampanyalar yapmaya davet ediyoruz. Şunu unutmayalım hiçbir iyilik karşılıksız kalmaz. ‘ dedi. ÖZEL HABER: VEYSEL KILIÇ

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demir’den 19 Mayıs kutlaması

Eğitim iş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir