Nevşehir bunu sevdi!

Nevşehir’de yaklaşık 2 yıl önce bir esnafın başlattığı askıda ekmek kampanyası son zamanlarda çoğu esnaf tarafından uygulanıyor.


Nevşehir Merkeze, ilçe ve beldelerinde yardıma muhtaç olup, durumunu arz edemeyen vatandaşlara yardımcı olmak için esnaflar dükkanlarının bir bölümüne ekmek asıyor. Asılan bu ekmekler yardıma muhtaç aileler tarafından alınıyor. Bu uygulama Nevşehir il genelinde neredeyse yüzlerce esnaf tarafından uygulanıyor. Böylesine örnek bir davranışta bulunan Nevşehir esnafı, ihtiyaç sahiplerine ellerinden geldiği kadar yardım etmeye hazır olduklarını ifade ediyor.

‘Yoksulu gözetmek lazım’
Dükkanında askıda ekmek uygulaması başlatan bir esnaf yaptığı açıklamada; ‘Yoksulu gözetmemiz lazım. Bunun bilincinde olduğumuz için onlara küçükte olsa bir katkı sağlamak istedik. Bundan yaklaşık 2 yıl önce sağ olsun bir esnafımız bizlere öncülük etti. Bizlerde onlardan görerek uzun süredir bu kampanyayı düzenliyoruz. Bu konuda onlara belediyelerimizde çok büyük destek oluyor. Diğer esnaf arkadaşlarımızda bu tür kampanyalar yapmaya davet ediyoruz. Şunu unutmayalım hiçbir iyilik karşılıksız kalmaz. ‘ dedi. ÖZEL HABER: VEYSEL KILIÇ

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Türker’den gençlere seçim çağrısı

  Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, 2019 yılı mart ayında yapılması öngörülen Yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir