Nevruz coşkusu

Nevşehir’de baharın müjdecisi Nevruz bir dizi etkinlikler ile kutlandı. Nevşehir Spor Kompleksinde ki kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu.


Nevşehir Valiliği himayesinde Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası İşbirliğinde Nevşehir Spor Kompleksinde Nevruz Kutlaması yapıldı.

Oldukça renkli geçen Nevruz Kutlamalarına; Jandarma Alay Komutanı Yüksel Yiğit, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, Defterdar Orhan Taş, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı,  Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, SGK Müdürü Erdin Polat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Halk Oyunları gösterisinin ardından Nevruz ateşi yakıldı.  Ateş etrafında Halk oyunları gösterisi, yumurta tokuşturma oyunu, halat yarışı, ve çuval yarışları yapıldı.

Son olarak ise Nevruzun simgesi olan Demir dövüldü.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Türker’den gençlere seçim çağrısı

  Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, 2019 yılı mart ayında yapılması öngörülen Yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir