NESİAD eğitim semineri düzenledi

Nevşehir Sanayici İş Adamaları Derneği (NESİAD) Türkiye’de ve Nevşehir’de uygulanan devlet destekleri hakkında eğitim semineri düzenledi. 


 NESİAD seminer salonunda gerçekleştirilen proje ve kurumsal ilişkiler uzmanı Fatma ÇELİK Türkiye’de ve Nevşehir’de uygulanan devlet destekleri eğitim seminerine Nevşehirli iş insanları ve dernek üyeleri katıldı.

Burada konuşan NESİAD Başkanı Mustafa Ertaş, bu toplantının Nevşehir’in değişim için çok önemli bir gösterge olarak kabul edileceğini söyledi.  Nevşehir’e birçok devlet teşvikleri açılmaktadır ama iş insanlarımız desteklerin ne zaman açıldığı veya neyi kapsadığını tam bilmediği için fırsatları kaçırabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için danışmanlarımızdan ve destek veren kurumlardan her zaman bilgilendirme seminerleri düzenleyeceğiz’ dedi.

Seminerde Çelik, Nevşehir’de ki KOSGEB, AHİLER, TUBITAK, TKDK, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın vermiş olduğu destekler hakkında genel bilgiler verdi. Prosedürler ve yapılması gereken işlemlerin nasıl olacağı hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Toplantı katılımcılarının soruları ve cevaplar ile son buldu.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir